Raport z wypożyczeń #3

20.11.2020, 12:25:53
akademiakghm.com

Podobne artykuły

Parę kolejek sezonu 2020/2021 już za nami, więc czas na krótki i kolejny już przegląd, jak radzą sobie na wypożyczeniu zawodnicy Zagłębia Lubin.

Kacper Bieszczad (Chrobry Głogów, 1 liga)

Pierwszym wywołanym do tablicy jest Kacper Bieszczad i wywołany został jako pierwszy nieprzypadkowo. Przyglądaliśmy się jego grze uważnie już w rezerwach, a po debiucie w ekstraklasie jeszcze dokładniej. Nie jest żadną tajemnicą, że widzimy w nim gościa, który po nabraniu doświadczenia, pewności poprzez regularną grę na pierwszoligowym froncie, wejdzie w niedalekiej przyszłości do bramki Zagłębia. Zatem jak jest z tą jego regularnością w Chrobrym? Ano, jest bardzo dobrze. Kacper zagrał po 90 minut w jedenastu ligowych meczach, co daje 990 minut (matmy nie oszukasz). Nie wystąpił jedynie w jednym meczu przeciwko Miedzi Legnica, zmagał się wówczas z urazem. Dotychczas „Bieszczu” trzykrotnie zachował czyste konto, w meczu z Widzewem, GKS-em Jastrzębie oraz Stomilem Olsztyn. Oprócz meczów ligowych, zagrał w Pucharze Polski w meczu zakończonym dogrywką przeciwko ekstraklasowej Cracovii. Dotychczasowe mecze w wykonaniu Bieszczada pozwalają patrzeć z optymizmem, gdyż chłopak z każdym meczem będzie nabierał pewności co zaprocentuje, a fakt, że jest numerem jeden w bramce Chrobrego, będzie służył jego piłkarskiemu rozwojowi.

Adam Borkowski (Górnik Polkowice, 2 liga)

Kolejnym zawodnikiem jest wypożyczony do Górnika Polkowice Adam Borkowski. Adam przed przejściem do Górnika, był podstawowym zawodnikiem rezerw Zagłębia, swego czasu miał bardzo dobry okres w drugiej drużynie, gdzie jako prawy obrońca, grający bardzo wysoko lub występujący jako skrzydłowy, swoimi dynamicznymi wejściami robił popłoch w szeregach rywala. Niestety kontuzja wyhamowała wówczas jego rozwój. Aktualnie z III-ligowych rezerw wskoczył na drugoligowe boiska i w Górniku Polkowice zagrał w 11 meczach, spędzając na boisku 367 minut. „Bąbel” jak dotąd nie zdobył bramki dla Górnika Polkowice, ale zapisał na swoim koncie trzy asysty. Pierwszą zanotował w meczu z rezerwami Lecha Poznań, w którym wszedł w 90. minucie za Kamila Wacławczyka i podaniem obsłużył Mateusza Magdziaka, który ustalił wynik meczu na 3:1 dla zielono-czarnych. Kolejne dwie asysty dopisał w wygranym 3:1 wyjazdowym meczu ze Skrą Częstochowa. Warto nadmienić, że w czterech ostatnich meczach Górnika Polkowice, „Bąbel” wychodził już w podstawowej jedenastce.

Michał Bogacz (Motor Lublin, 2 liga)

No i dochodzimy do Michała Bogacza, obrońcy który na wypożyczeniu reprezentuje barwy drugoligowego Motoru Lublin. Cóż, w porównaniu do wcześniej wywołanych do tablicy kolegów, on wypada najgorzej pod względem regularności, ogrywania się. Bogacz dotychczas w Motorze zagrał łącznie 258 minut i wszystkie je uzbierał w pierwszych czterech ligowych kolejkach. Wówczas trzy razy wyszedł w podstawowej jedenastce, ale tylko w jednym meczu rozegrał pełne 90 minut. Na pewno nie ma powodów do zadowolenia, gdyż ostatni mecz, w którym zagrał, to była 4. kolejka rozgrywana 19 września, a więc trochę czasu już minęło. Nie będziemy ukrywać, oczekiwania były dużo większe. Cóż, liczymy jednak, że „rękawice” ma wciąż podniesione i zawalczy.

Filip Baranowski (Górnik Polkowice, 2 liga)

Baranowski, podobnie jak Borkowski, występuje w II-ligowym polkowickim Górniku. W tym sezonie uzbierał 12 meczów (698 minut), w których zdobył dwie bramki. Wygrany 3:1 mecz ze Skrą Częstochowa opuścił z powodu kontuzji, ale już w pojedynku z Garbarnią wszedł na plac gry na ostatnie 21 minut.

Jakub Ryś

21-letni Ryś może nie jest mocnym punktem II-ligowej Bytovii, ale regularnie zbiera minuty. Do tej pory wychowanek Zagłębia wystąpił w drugiej lidze 7 razy, zdobył jednego gola i zanotował jedną asystę. W ostatnich dwóch meczach (remis 3:3 ze Stalą Rzeszów i porażka 1:2 z Motorem Lublin) Kuba nie zagrał.

Autor: Krzychu

źródło: Własne, 90minut

Krzychu

Już od małego! Od maleńkiego! Uczył mnie Ojciec...