Czwarty sparing rozgrywany przez naszą drużynę podczas okresu przygotowawczego nie wskazał wygranego. Zagłębie Lubin zremisowało w Opalenicy 1:1 z Sigmą Ołomuniec - 9. drużyną czeskiej ekstraklasy w poprzednim sezonie.

Sigma Ołomuniec bardzo szybko wyszła na prowadzenie. Już w 22. sekundzie dośrodkowanie z lewej strony oraz bierną postawę Kamila Kruka i Sasy Balicia w walce o górną piłkę wykorzystał Jakub Matoušek, który strzałem głową pokonał Dominika Hładuna.

W kolejnych fragmentach gry Czesi wyglądali od nas lepiej, ale nie przekuli swojej przewagi w kolejne bramki. Do przerwy Zagłębie przegrywało więc z Sigmą 0:1.

W drugiej części meczu obraz gry nieco się odmienił, w szczególności w ostatnich dwóch kwadransach pojedynku, gdy na placu gry w barwach "Miedziowych" pojawiło się wielu graczy z akademii. To właśnie gol wyrównujący był autorstwa wychowanka Jakuba Sypka, który w 82. minucie, po ładnym rajdzie Adama Ratajczyka na skrzydle, głową pokonał Matúša Macíka. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W sparingu Zagłębia Lubin z Sigmą Ołomuniec pochwalić można wejście młodzieżowców w drugiej połowie spotkania. Aktywny był strzelec gola, Jakub Sypek. Adam Ratajczyk z kolei w akcji bramkowej pokazał to, czego od niego w Zagłębiu się oczekuje. W środku pola dobrze wyglądał Daniel Dudziński, którego należy pochwalić za dojrzałe rozgrywanie piłki. Nawet Tomasz Pieńko, który był osamotniony z przodu, także zasłużył na małe wyróżnienie.

11 lipca 2021, 17:00 - Opalenica (Hotel Remes Sport & Spa)

Zagłębie Lubin 1:1 SK Sigma Ołomuniec

bramki: Sypek 82 - Matoušek 1

Zagłębie Lubin

30. Dominik Hładun (46, 12. Konrad Forenc) - 26. Kacper Chodyna (60, 23. Jakub Wójcicki), 5. Lorenco Šimić (60, 24. Kacper Lepczyński), 44. Kamil Kruk (60, 2. Ian Soler), 3. Saša Balić (60, 25. Mateusz Bartolewski) - 17. Patryk Szysz (60, 16. Adam Ratajczyk), 4. Jewgienij Baszkirow (60, 8. Łukasz Poręba), 99. Łukasz Łakomy (60, 13. Dawid Pakulski), 18. Filip Starzyński (60, 19. Daniel Dudziński), 7. Saša Živec (60, 39. Jakub Sypek) - 28. Karol Podliński (60, 21. Tomasz Pieńko).

SK Sigma Ołomuniec

33. Matúš Macík - 3. Juraj Chvátal, 22. Florent Poulolo, 34. Lukáš Greššák (67, 21. Michal Vepřek), 12. Ondřej Zmrzlý - 28. Jakub Matoušek (60, 19. Radek Látal), 13. Mojmír Chytil, 29. Patrik Slaměna (73, 72. Jan Sedlák), 9. Pavel Zifčák (67, 5. Kryštof Daněk), 6. Jáchym Šíp (60, 23. Tomáš Zahradníček) - 71. David Vaněček.

żółte kartki: Balić, Dudziński - Greššák, Chvátal.

źródło: Własne, 90minut.pl