W rozgrywanym o 9:30 sparingu Zagłębie Lubin, złożone głównie z graczy rezerw oraz juniorów, uległo pierwszoligowemu Chrobremu Głogów 0:1. Gola w 42. minucie zdobył Sebastian Steblecki, pewnie egzekwując rzut karny po zagraniu ręką jednego z naszych graczy.

W spotkaniu z Chrobrym Głogów zagrali głównie zawodnicy drugiego zespołu „Miedziowych”, którzy wsparci zostali przez Jasmina Buricia oraz Jarosława Jacha. W Zagłębiu Lubin zagrali także testowani 22-letni pomocnik Jakub Karbownik (dawniej Garbarnia Kraków, Lech II Poznań) oraz 19-letni stoper Mateusz Lipp (dawniej Polonia Bytom, Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Nie będziemy owijać w bawełnę - nie był to zanadto porywający mecz, choć w pierwszej połowie i tak działo się więcej niż w drugiej. Chrobry miał przewagę, którą udokumentował pod koniec pierwszej części gry kontrolnej. Na listę strzelców, pewnie egzekwując rzut karny, wpisał się Sebastian Steblecki. Jeśli chodzi o poczynania ofensywne „Miedziowych”, to na próbach tworzenia sobie sytuacji zazwyczaj się kończyło. Prawdę powiedziawszy, dosyć bezzębni byli w przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligowych zmagań lubinianie.

15 lipca 2023, 9:30 - Lubin (boczne boisko nr 4 Zagłębia)

Zagłębie Lubin 0:1 Chrobry Głogów

bramka: Steblecki 42 (k)

Zagłębie Lubin

Jasmin Burić - Jakub Kolan, Kamil Sochań (57 Mateusz Lipp), Jarosław Jach, Szymon Karasiński (62 Kacper Masiak), Mateusz Kizyma (54 Mateusz Dziewiatowski), Filip Kocaba, Cyprian Popielec (46 Cheikhou Dieng), Jakub Karbownik, Paweł Kruszelnicki (66 Kasjan Frankowski), Mateusz Skoczylas (46 Wojciech Szafranek).

Chrobry Głogów

(skład wyjściowy) Karol Dybowski - Mavroudís Bougaḯdis, Elvis Stuglis, Gabriel Estigarribia, Jakub Kuzdra, Patryk Mucha, Robert Mandrysz, Sebastian Górski, Szymon Bartlewicz, Sebastian Steblecki, Mikołaj Lebedyński.

żółta kartka: Sochań.

O 17:00 Zagłębie Lubin rozegra kolejną grę kontrolną, w której szansę otrzymają gracze będący blisko gry w meczu z Ruchem Chorzów. Rywalem lubinian będzie FK Jablonec.

źródło: Własne, 90minut.pl