W piątkowy wieczór Zagłębie II Lubin rozegra przedostatni mecz w sezonie 2021/22. Tym razem naprzeciw pewni awansu o szczebel wyżej „Miedziowi” zmierzą się ze Stalą Brzeg, czyli zespołem, który plasuje się na 8. miejscu w tabeli. Początek spotkania o punktualnie o godzinie 18, transmisję przeprowadzi też telewizja klubowa Zagłębia Lubin.

Rezerwy Zagłębia Lubin awans na szczebel centralny przypieczętowały już w 31. kolejce, kiedy wysoko pokonały Górnika II Zabrze 5:1. Taki stan rzeczy sprawił, że przed tygodniem - w starciu z Karkonoszami Jelenia Góra - szansę od Jarosława Krzyżanowskiego otrzymali zawodnicy, którzy wcześniej odgrywali nieco mniejszą rolę w zespole, albo częściej występowali w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. „Miedziowi” odnieśli zwycięstwo nad Karkonoszami 3:1, a gole dla naszego zespołu strzelali Jakub Sypek, Kacper Zając oraz Wojciech Szafranek. Możemy domniemywać, że i w starciu ze Stalą Brzeg, okazję do pokazania dostaną gracze, którzy stawiają dopiero pierwsze kroczki w seniorskim futbolu.

Stal Brzeg zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli III ligi gr. III. W ostatnim, rozegranym awansem meczu 34. kolejki bieżącego sezonu końca dobiegła seria czterech zwycięstw z rzędu zespołu Marcina Nowackiego. Przerwał Rekord Bielsko-Biała, który zwyciężył z naszymi najbliższymi rywalami 6:2. Poprzedni pojedynek Zagłębia ze Stalą dobrze wspomina Kacper Lepczyński, ponieważ „Miedziowi” wygrali 2:1 właśnie po dwóch trafieniach niespełna 21-letniego stopera. Ze smaczków, o których warto wspomnieć, w zespole z Brzegu występuje Michał Sypek, czyli prywatnie brat naszego skrzydłowego, Jakuba Sypka.

Wszystkich kibiców zachęcamy oczywiście do przybycia na boisko numer 4. Jeśli nie macie takiej możliwości, poczynania piłkarzy Zagłębia II Lubin transmitować będzie na swoim kanale oficjalna telewizja naszego klubu.