Pewne awansu do II ligi Zagłębie II Lubin rozegra dziś ostatni mecz w swojej grupie III ligi. Rywalem lubinian będzie Piast Żmigród, a mecz odbędzie się na wyjeździe.

Mimo awansu i przeglądu wojsk z Centralnej Ligi Juniorów, jakiego dokonywał w ostatnich kolejkach Jarosław Krzyżanowski, młodzi piłkarze z Lubina nie pozostawiali rywalom złudzeń i seriami zbierali punkty. Przed ostatnią kolejką lider z Lubina ma na koncie 76 punktów i bilans 23 zwycięstwa, 7 remisów i 3 porażki.

Piast Żmigród będzie solidnie zmotywowany, bo zdobycz punktowa w starciu z Zagłębiem II Lubin, przy jednoczesnej porażce Warty Gorzów Wielkopolski w meczu ze Ślęzą Wrocław, będzie oznaczać utrzymanie zespołu ze Żmigrodu w III lidze. Na kolejkę przed końcem znajdują się oni w strefie spadkowej na 16. miejscu, mają 35 punktów i bilans 10-5-18.

W ostatnim meczu, który rozgrywany był przy Skłodowskiej-Curie w Lubinie, „Miedziowi” wygrali z Piastem 5:3. Mimo gradu bramek, strzelanie we wspomnianym starciu zaczęło się dopiero w 45. minucie za sprawą Mateusza Chmarka.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 i zostanie rozegrany na OSiRze w Żmigrodzie przy ul. Sportowej.

źródło: Własne