W weekend młodzi zawodnicy Zagłębia z akademii będą rywalizowali z innymi zespołami. W III lidze Zagłębie II Lubin zagra u siebie z Cariną Gubin, a w CLJ U-17 będziemy świadkami Derbów Dolnego Śląska, gdzie "Miedziowi" zmierzą się z wrocławskim Śląskiem. Oprócz tego W CLJ U-18 lubinianie zagrają na wyjeździe z Polonią Warszawa, a w CLJ U-15, także na wyjeździe, zmierzymy się z GKS-em Katowice.

16 października, godz. 13:00 - boisko nr 4

13. kolejka III ligi grupy III

Zagłębie II Lubin - Carina Gubin

Przed 13. kolejką III ligi gr. III Zagłębie II Lubin jest 4. w tabeli i ma w dorobku 24 punkty. W ostatniej kolejce lubinianie zmierzyli się w Goczałkowicach-Zdrój z miejscowym LKS-em, gdzie mimo osłabieni, dzielnie wywalczyli jeden punkt po bezbramkowym remisie.

Carina Gubin jest w tabeli 7. i ma cztery punkty mniej niż nasi młodzi piłkarze – jak na beniaminka jest to dobry wynik. W dodatku nasz najbliższy rywal przystępuje do rywalizacji z Zagłębiem po czterech wygranych z rzędu. W ostatniej kolejce zawodnicy z Gubina wygrali ze Stalą Brzeg 1:0.

Mecz rozpocznie się o godzinie 13 na boisku nr 4 akademii Zagłębia.

16 października, godz. 12:15

10. kolejka CLJ U-18

Polonia Warszawa – Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin zajmuje 3. pozycję w tabeli, a gospodarze są o jedną pozycję lepsi – mając również o jeden punkt więcej. W ostatniej kolejce obie drużyny mierzyły się z klubami z Zabrza. Polonia wygrała z Górnikiem 3:1, a my ulegliśmy dość sensacyjnie Gwarkowi 0:2.

16 października, godz. 11:00

9. kolejka CLJ U-17

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław

Po 8 meczach Zagłębie Lubin jest liderem grupy C Centralnej Ligi Juniorów U-17. Śląsk Wrocław ma identyczny dorobek punktowy (19) i bilans (6-1-1), jak nasz zespół, ale dzięki zwycięstwu „Miedziowych” 4:2 z sierpnia i prowadzeniu w tzw. małej tabeli, to nasza drużyna jest na fotelu lidera.

16 października, godz. 14:30

9. kolejka CLJ U-15

GKS Katowice – Zagłębie Lubin

W rozgrywkach U-15 Zagłębie Lubin jest liderem z 19 punktami na koncie oraz bilansem 6-1-1. Pozycję niżej zajmuje Górnik Zabrze, który zgromadził tyle samo punktów, co nasi zawodnicy. GKS Katowice jest na miejscu nr 4 i ma o 6 punktów mniej od Zagłębia.

źródło: Własne, akademiakghm.com