W spotkaniu 23. kolejki III ligi gr. III Zagłębie II Lubin zremisowało u siebie 2:2 z wiceliderem tabeli – Ślęzą Wrocław. Najwięcej emocji oglądaliśmy w pierwszych i ostatnich minutach meczu.

Spotkanie było wyrównane i każda ze stron miała okazję do tego, by dorobek bramkowy był bardziej okazały. Pierwszy gol w meczu był autorstwa Damiana Oko. Rosły obrońca skorzystał z dośrodkowania i pokonał bramkarza gości. Wyrównanie padło po czterech minutach. Po dośrodkowaniu Pisarzcuka z rzutu wolnego fatalnie interweniował Weirauch, przez co Afonso nie miał jakichkolwiek problemów, by skierować piłkę do siatki.

Kolejne bramki padały w doliczonym czasie gry. Mimo przewagi Ślęzy w końcówce, gola strzelili „Miedziowi”. Daniel Dudziński dośrodkował w kierunku bramki Ślęzy, a Kacper Lepczyński celnie głową skierował piłkę do bramki, dając naszemu zespołowi prowadzenie w doliczonym czasie gry. Nie był to jednak koniec emocji. Chwilę po rozpoczęciu gry, Vinicius był faulowany przez jednego z naszych graczy, a sędzia podyktował rzut karny. Na gola zamienił go Robert Pisarczuk – były zawodnik „Miedziowych”.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2. Kolejny mecz lubinianie zagrają 13 kwietnia o godzinie 17:00. Będzie to spotkanie wyjazdowe z Foto-Higieną Gać.

Sobota, 9 kwietnia godz. 13:00

23. kolejka III liga, gr. III

Zagłębie II Lubin 2:2 Ślęza Wrocław

bramki: Oko 6, Lepczyński 90+1 – Afonso 10, Pisarczuk (rz. k.) 90+3

Zagłębie II Lubin

Weirauch, Kłudka, Lepczyński, Oko, Bogacz, Kizyma, Pieńko (60. Hanc), Pakulski, Zajic (60. Adamski), Dudziński, Kusztal (88. Laskowski).

Ślęza Wrocław

Zabielski, Hampel, Pisarczuk, Fediuk, Tomaszewski, Wawrzyniak (58. Passoni), Trepczyński, Vinicius, Afonso (58. Lima), Samiec, Muszyński (33. Stempin).

żółte kartki: Kusztal, Oko (po końcowym gwizdku) - Fediuk, Tomaszewski, Wawrzyniak.
czerwona kartka: Tomaszewski (po końcowym gwizdku)

źródło: Własne, slezawroclaw.pl