W sobotę 14 sierpnia Zagłębie II Lubin rozegra kolejny mecz w ramach III ligi gr. III. Rywalem zawodników prowadzonych przez Jarosława Krzyżanowskiego będzie Lechia Zielona Góra.

Poprzedni sezon Lechia Zielona Góra zakończyła na 10. miejscu w ligowej tabeli, mając 47 punktów. To o 12 oczek mniej od Zagłębia Lubin, które zajęło na koniec rywalizacji pozycję 5. W poprzedniej kampanii z Lechią graliśmy dwukrotnie i w obydwu meczach zwyciężaliśmy - w pierwszym spotkaniu 1:0, a w drugim 4:1.

Obecne rozgrywki Lechia rozpoczęła tak, jak Zagłębie II Lubin, czyli od porażki 1:2. Zielonogórzanie przegrali ze Stalą Brzeg, a gola na wagę trzech punktów dla zespołu z Brzegu zdobył w 89. minucie były gracz naszej drużyny - Martins Ekwueme. Niestety było to trafienie samobójcze.

Zielona Góra, 14 sierpnia 2021, 17:00, Stadion Lechii
2. kolejka III ligi gr. III