W 8. kolejce III ligi grupy III Zagłębie II Lubin uległo 1:2 Warcie Gorzów Wielkopolski. "Miedziowi" prowadzili 1:0 od 3. minuty meczu i grali przez dłuższy czas w przewadze jednego zawodnika, ale ostatecznie nie zdołali zdobyć choćby jednego punktu.

Mecz dla Zagłębia II Lubin rozpoczął się bardzo dobrze. Już w 2. minucie Daniel Dudziński został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Warty Gorzów Wielkopolski. Kilkadziesiąt sekund później "jedenastkę" wykorzystał sam poszkodowany, dając "Miedziowym" prowadzenie.

Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu emocji, gdyż obie drużyny nie dochodziły do klarownych sytuacji pod bramkami rywali. Groźnie było w 27. minucie pojedynku, jednak Dominik Kalinowski pewnie interweniował po strzale jednego z piłkarzy gości, dzięki czemu na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie - bez większych okazji do strzelenia gola dla obu drużyn. Dziać się zaczęło po godzinie gry. W 60. minucie spotkania Paweł Krauz naruszył nietykalność cielesną sędziego, za co obejrzał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. I choć wydawałoby się, że teraz powinno być łatwiej... to po kilku minutach Zagłębie straciło gola. W 67. minucie spotkania Kacper Lepczyński sfaulował piłkarza gości w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł 39-letni Paweł Posmyk, jego uderzenie obronił Kalinowski, jednak przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia.

Zagłębie II Lubin nie poszło za ciosem i zaledwie sześć minut później straciło drugiego gola - tym razem do siatki z rzutu wolnego trafił Dominik Siwiński. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i "Miedziowi" przegrali z Wartą 1:2. Był to mecz nieco szalony, bo zgromadzeni kibice obejrzeli trzy gole, dwa rzuty karne (w tym jeden obroniony), 11 żółtych kartek, 1 czerwoną kartkę i pięknego gola z ponad 30 metrów, bezpośrednio z rzutu wolnego. Trzymamy kciuki za to, żeby drugi zespół już w następnej kolejce wrócił na zwycięskie tory.