W sobotnie popołudnie piłkarze Zagłębia II Lubin zmierzą się na własnym terenie z wymagającym przeciwnikiem. W ramach 23. kolejki "Miedziowi" zagrają na boisku nr 4 ze Ślęzą Wrocław.

Zagłębie II Lubin po 22. kolejkach jest liderem rozgrywek i do tej pory zgromadziło 47 oczek. Zawodnicy, których na co dzień trenuje Jarosław Krzyżanowski, wygrali 14 meczów, 5 razy zremisowali i zaledwie dwukrotnie ponieśli porażkę. Taki stan rzeczy pozwala na to, że mimo jednego zaległego meczu z MKS-em Kluczbork, lubinianie przewodzą ligowej tabeli z przewagą pięciu punktów nad trzema kolejnymi zespołami. W ostatniej kolejce Zagłębie pauzowało, bowiem nie odbył się wspomniany mecz z MKS-em Kluczbork. Jego nowa data to 20 kwietnia godz. 17:00. Kolejkę wcześniej lubinianie zwyciężyli nad Pniówkiem Pawłowice 3:0, a gole strzelali Rafał Adamski, Jakub Sypek i Patryk Kusztal.

Ślęza Wrocław dołączyła do grona zespołów goniących Zagłębie II Lubin i obecnie sąsiaduje w tabeli z Polonią Bytom, LKS-em Goczałkowice Zdrój oraz Miedzią II Legnica. Wrocławianie, z którymi zazwyczaj ciężko nam się gra, niezależnie czy w domu, czy na wyjeździe, mają rozegrany jeden mecz więcej od nas i 42 punkty na koncie. Ich bilans to 12 wygranych, 6 remisów i 4 porażki. W ubiegłym tygodniu zespół Ślęzy pokonał 1:0 Stal Brzeg po goli Alefe Limy z 76. minuty meczu.

Ostatni mecz pomiędzy sobotnimi rywalami odbył się na początku września ubiegłego roku. Wówczas to gospodarze, czyli Ślęza, zdobyli komplet punktów, pokonując Zagłębie II Lubin aż 5:2. Gole dla lubinian zdobyli wtedy Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy. Patrząc jednak na ten mecz z perspektywy całej rundy jesiennej, był on po prostu wypadkiem przy pracy.

Choć obecnie zmienił się nieco model prowadzenia drugiej drużyny i tzw. "spadów" z jedynki nie oglądamy zbyt często w rezerwach, to niewykluczone, że na mecz ze Ślęzą w składzie rezerw pojawi się kilku piłkarzy z pierwszej drużyny.

Spotkanie poprowadzi Sławomir Smaczny z Bytomia.

Sobota, 9 kwietnia godz. 13:00

23. kolejka III liga, gr. III