Zagłębie II Lubin pokonało Stal Brzeg 3:2. Przez większość czasu „Miedziowi” mieli spotkanie pod kontrolą, ale w końcówce dwa szybkie trafienia naszych rywali sprawiły, że przez chwilę zrobiło się nerwowo. Zapraszamy do lektury naszej relacji z tego meczu.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami trener Krzyżanowski na pojedynek z zespołem z Brzegu desygnował sporą część zawodników, którzy sięgnęli po mistrzostwo Polski do lat 18.

Prawdę mówiąc, to spotkanie nie było zanadto porywające, żeby nie powiedzieć, że z lekka nudą zawiewało w Lubinie. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy za wielu sytuacji bramkowych po obydwóch stronach. „Miedziowi” objęli prowadzenie w 30. minucie, kiedy Mateusz Chmarek oddał płaskie uderzenie, a golkiper Stali - Miłosz Jaskuła - nie zdążył w porę interweniować. Dwanaście minut później było już 2:0. Kacper Zając wykorzystał rzut karny, po tym jak w polu karnym sfaulowany został Jakub Sypek. Do przerwy rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia lubinian. W 51. minucie Wojciech Szafranek odnalazł się w polu karnym i strzałem w lewy góry róg bramki pokonał Miłosza Jaskułę. Wydawało się, że Zagłębie ma to spotkanie pod kontrolą i nic nie jest w stanie sprawić, że Stal dojdzie do głosu. Jednakże po tym, gdy Jakub Rogalski bez kontaktu z rywalem doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry, a „Miedziowi” wykorzystali komplet zmian, mecz musieliśmy kończyć o jednego gracza mniej. Skrzętnie wykorzystali to gracze Stali, którzy w przeciągu trzech minut zdobyli dwie bramki, łapiąc tym samym kontakt. Konkretniej na listę strzelców wpisali się Mateusz Lechowicz i Damian Celuch. Piłkarze trenera Marcina Nowackiego poczuli krew i mocniej przycisnęli Zagłębie. Bardzo dobrą interwencją popisał się golkiper naszego zespołu, który wybronił naprawdę trudny strzał w róg bramki. Finalnie Zagłębie II Lubin odniosło zwycięstwo nad Stalą Brzeg 3:2. Kolejny raz wielkie brawa!

Ostatni mecz w sezonie podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego rozegrają w środę, 15 czerwca, o godzinie 17:30. Wówczas Zagłębie II Lubin uda się do Żmigrodu na pojedynek z miejscowym Piastem.

33. kolejka III ligi gr. III, 10 czerwca 2022 r. godz. 18:00

Zagłębie II Lubin 3:2 Stal Brzeg

bramki: Mateusz Chmarek 29', Kacper Zając 41', Wojciech Szafranek 51' - 84' Mateusz Lechowicz, 87' Damian Celuch