mkszaglebie.pl

Zarząd i sztab szkoleniowy Zagłębia Lubin podjęli decyzję o zesłaniu do rezerw Roka Sirka. Napastnik dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu.

26-letni Rok Sirk przeszedł do Zagłębia Lubin z NS Mura przed rokiem, jako jeden z najlepszych strzelców słoweńskiej ekstraklasy. Napastnik nie zrobił jednak takiej furory jak jego rodacy Sasa Zivec i przede wszystkim Damjan Bohar i sezon zakończył z zaledwie dwoma bramkami zdobytymi w pierwszym zespole.

Sirk przez rok wystąpił w 13 meczach PKO BP Ekstraklasy (409 minut), nie zdobywając ani jednej bramki. Nieco lepiej wyglądało to w Pucharze Polski, gdzie w 3 meczach Sirk ukłuł dwukrotnie, ale trzeba pamiętać, że zrobił to w wygranym 5:1 meczu z 4-ligowym Stilonem Gorzów Wielkopolski. Summa summarum Rok Sirk okazał się być transferową pomyłką.

Już w lipcu prezes Zagłębia Artur Jankowski w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" dał jasny sygnał, że klub zamierza pożegnać się z Sirkiem w letnim oknie transferowym. Po powrocie z urlopów zawodnik otrzymał informację, że będzie do nowych rozgrywek przygotowywał się z III-ligowymi rezerwami. W tym czasie ma sobie szukać nowego pracodawcy.

 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)06.08.2020 21:09
Jak nikt go nie będzie chciał albo menedżer nie załatwi nowego klubu to trochę posiedzi. Prezes mu też reklamę odpowiednią zrobił :)
06.08.2020 15:00
Czyli zrobilismy klub kokosa, z drugiej strony kto mial go wziac jak sam klub na lamach przegladu sprotowego twierdzi, ze zawodnik jest slaby, nikt go nie chce i mamy z nim problem. Teraz pytanie z jakim typem mamy do czynienia, Sulic nie dostawal szans od Seveli to się spakował i podziekowal. I takie postawy szanuje.
06.08.2020 12:32
Plan na przyszły sezon 10 miejsce max.
05.08.2020 18:30
ad. tego zawodnika od roku jedyna wiadomość na którą czekam to - Odchodzi z Zagłębia :) Fakty są takie, że się nie sprawdził. Ja nie wiem gdzie Ci ludzie mają honor siedząc na siłę tam gdzie ich nie chcą. Aaaa kasa się zgadza ;)