Rozpoczynamy piłkarskie zmagania w 24. kolejce PKO Ekstraklasy. Nie lada gratka dla wszystkich fanatyków "Miedziowych", ponieważ w tej serii gier będziemy świadkami Derbów Dolnego Śląska - Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław.

Ciekawie w tej kolejce zapowiada się piątkowe starcie Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań. Gospodarze mają swoje problemy związane z atmosferą w szatni oraz nowym trenerem, z kolei Lech powoli wraca na właściwe tory i gra coraz lepiej. Scenariusze są dwa - albo Jagiellonia zagra w końcu na miarę oczekiwań i zacznie czyścić szambo, które w ostatnim czasie wokół klubu się nawarstwiło, albo Lech zrobi swoje, wygra z gospodarzami i - kto wie - jeszcze bardziej nadwyręży pozycję niedawno co zatrudnionego szkoleniowca Iwajło Petewa.

W sobotę najlepszym meczem w kolejce będzie pojedynek Legii Warszawa oraz Cracovii. Są to drużyny, które w ostatnich kolejkach grają pozytywny futbol, bogaty w emocje, w dodatku znajdują się w czołówce tabeli i mają szansę na zdobycie tytułu. To bezpośredni rywale w walce o mistrzostwo więc raczej odpuszczania nie będzie. W kadrze Legii Warszawa na mecz z Cracovią raczej zabraknie pozyskanego w piątek Bartosza Slisza.

W niedzielę najlepszym meczem będą oczywiście Derby Dolnego Śląska. Ze względu na ostatnio słabszą formę "Miedziowych" oraz lepszą grę Śląska, faworytem zaplanowanego na niedzielę spotkania jest drużyna z Wrocławia. My jednak nie stoimy na straconej pozycji, bo z wrocławianami grać potrafimy. O tym, a także o innych smaczkach derbowych w zapowiedzi meczu już w sobotę.

24. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek (28 lutego)

• 18:00: Raków Częstochowa - Piast Gliwice (Canal+ Sport)
  • 20:30: Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (Canal+ Sport/TVP)