Dziś w jednym z lubińskich hoteli doszło do spotkania Martina Ševeli z potencjalnym nowym nabytkiem i jego agentem. Jak udało nam się ustalić, to 23-letni Słowak Samuel Mráz z FC Empoli. W grę wchodzi roczne wypożyczenie.

Samuel Mráz to 23-letni napastnik, który może grać także na skrzydłach. Jest wychowankiem ŠK Malacky, a zanim rozpoczął seniorską karierę w FK Senica, Mráz przebywał także w TJ Záhoran Kostolište. Dla FK Senica wystąpił w 67 meczach, w których zdobył 6 goli i zaliczył 1 asystę. Dobra gra zaowocowała transferem do MŠK Žilina, gdzie mimo młodego wieku był absolutną gwiazdą. Przez półtora roku dla drużyny z Żyliny zagrał w 52 meczach, w których zdobył aż 25 bramek i zanotował 7 asyst.

Jego dobra gra nie pozostała niezauważona, dlatego w lipcu 2018 roku przeszedł za 1 500 000 euro ze słowackiej Żyliny do włoskiego FC Empoli (do tej pory 6 meczów i 1 gol). Już w styczniu 2019 roku przeszedł na krótkie, półroczne wypożyczenie do Crotone (5 meczów i 1 gol), a kolejnym krokiem w karierze Słowaka był roczny pobyt w duńskim Brøndbyernes Idrætsforening. Tu już było trochę lepiej, bo w Danii Samuel wystąpił w 24 meczach, strzelił 5 goli i zaliczył 2 asysty.

23-letni obecnie Mráz to etatowy reprezentant Słowacji we wszystkich kategoriach wiekowych - grał w kadrze swojego kraju w drużynach od U-15 do seniorów. Łącznie w pierwszej reprezentacji zaliczył 3 mecze i zdobył 1 gola. W kadrze Samuel zadebiutował 16 października 2018 roku w meczu ze Szwecją (wynik 1:1 - spędził 17 minut na boisku), a ostatni raz zagrał 19 listopada 2019 roku z Azerbejdżanem (wynik 2:0 - spędził na placu gry 13 minut).

Wychowanek ŠK Malacky był widziany w towarzystwie swojego agenta Pawła Zimończyka oraz Martina Seveli w jednym z lubińskich hoteli. Do zespołu "Miedziowych" Mráz ma przejść na zasadzie rocznego wypożyczenia.