mkszaglebie.pl

Dziś w jednym z lubińskich hoteli doszło do spotkania Martina Ševeli z potencjalnym nowym nabytkiem i jego agentem. Jak udało nam się ustalić, to 23-letni Słowak Samuel Mráz z FC Empoli. W grę wchodzi roczne wypożyczenie.

Samuel Mráz to 23-letni napastnik, który może grać także na skrzydłach. Jest wychowankiem ŠK Malacky, a zanim rozpoczął seniorską karierę w FK Senica, Mráz przebywał także w TJ Záhoran Kostolište. Dla FK Senica wystąpił w 67 meczach, w których zdobył 6 goli i zaliczył 1 asystę. Dobra gra zaowocowała transferem do MŠK Žilina, gdzie mimo młodego wieku był absolutną gwiazdą. Przez półtora roku dla drużyny z Żyliny zagrał w 52 meczach, w których zdobył aż 25 bramek i zanotował 7 asyst.

Jego dobra gra nie pozostała niezauważona, dlatego w lipcu 2018 roku przeszedł za 1 500 000 euro ze słowackiej Żyliny do włoskiego FC Empoli (do tej pory 6 meczów i 1 gol). Już w styczniu 2019 roku przeszedł na krótkie, półroczne wypożyczenie do Crotone (5 meczów i 1 gol), a kolejnym krokiem w karierze Słowaka był roczny pobyt w duńskim Brøndbyernes Idrætsforening. Tu już było trochę lepiej, bo w Danii Samuel wystąpił w 24 meczach, strzelił 5 goli i zaliczył 2 asysty.

23-letni obecnie Mráz to etatowy reprezentant Słowacji we wszystkich kategoriach wiekowych - grał w kadrze swojego kraju w drużynach od U-15 do seniorów. Łącznie w pierwszej reprezentacji zaliczył 3 mecze i zdobył 1 gola. W kadrze Samuel zadebiutował 16 października 2018 roku w meczu ze Szwecją (wynik 1:1 - spędził 17 minut na boisku), a ostatni raz zagrał 19 listopada 2019 roku z Azerbejdżanem (wynik 2:0 - spędził na placu gry 13 minut).

Wychowanek ŠK Malacky był widziany w towarzystwie swojego agenta Pawła Zimończyka oraz Martina Seveli w jednym z lubińskich hoteli. Do zespołu "Miedziowych" Mráz ma przejść na zasadzie rocznego wypożyczenia.

 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)11.08.2020 12:57
I co dalszy ciąg sagi czekamy na transfery .A mnie zastanawia dlaczego to sami obcokrajowcy wiem zaraz pojawiają się głosy że Polacy za drodzy .Ps koszulki na nowy sezon beznadziejne strasznie wtórne ludzie od marketingu nie wiedzą że jak coś ma się sprzedać musi być inne lepsze narka
11.08.2020 11:58
Też zastanawia mnie czemu negocjować musi Martin a nie Prezes lub Dyrektor. W Wielkim Zagłębiu zawsze na opak
11.08.2020 11:37
Zawsze mi się wydawalo, że rozmowy z zawodnikiem i jego agentem prowadzi ktoś odpowiedzialny za transfery np. dyrektor sportowy, u nas jak zwykle na odwrót trener musi się spotkać i ustalić bo nic z tego nie będzie...
11.08.2020 00:01
Nie zly . Szkoda że wypożyczenie tylko bo zarok znowu będzie płacz