Jak udało się nam ustalić, Saša Balić przez ostatni tydzień trenował indywidualnie, jednak we wtorek wznowił treningi z pierwszym zespołem i najprawdopodobniej będzie gotowy na niedzielne stracie "Miedziowych" z warszawską Legią.

Saša Balić od paru lat stanowi trzon defensywy "Miedziowych", w obecnym sezonie wystąpił w niemalże każdym spotkaniu, w pełnym wymiarze czasowym. Wyjątkiem jest właśnie mecz Zagłębia z Górnikiem, kiedy to Czarnogórzec zmuszony był przedwcześnie opuścić plac gry.

Podstawowy lewy obrońca lubinian kontuzji doznał w 20. minucie ostatniego spotkania z Górnikiem Zabrze, wówczas jego miejsce zajął Mateusz Bartolewski. Choć z perspektywy trybun oraz transmisji telewizyjnej kontuzja Sašy wyglądała dość groźnie, na szczęście nie jest tak źle. Obrońca wykorzystał przerwę na odpoczynek i treningi indywidualne, po czym we wtorek wziął udział w zajęciach z całym zespołem "Miedziowych".

Oczywiście to, czy twardo grający zawodnik znajdzie się w kadrze na mecz z Legią nie jest jeszcze przesądzone, jednak trener Martin Sevela i kibice lubinian mogą być dobrej myśli, bowiem na starcie z Lechią Gdańsk "Saszka" powinien być gotowy w stu procentach.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18-10-2020, 17:30
PKO BP Ekstraklasa, Kolejka - 7

(2:1)