Dziś dziennikarz Super Expressu Piotr Koźmiński poinformował, że saga transferowa związana z odejściem Damjana Bohara do NK Osijek trwa w najlepsze.

W ostatnich dniach informowaliśmy o tym, że NK Osijek bardzo intensywnie stara się o zatrudnienie Damjana Bohara - gwiazdę Zagłębia Lubin. Sam zawodnik również optymistycznie podchodził do przejścia do drużyny, którą od niedawna prowadzi były szkoleniowiec Lecha Poznań - Nenad Bjelica. Bohar w NK Osijek miałby znacznie większe szanse na grę w europejskich pucharach oraz zarobiłby większe pieniądze niż ma obecnie w Zagłębiu.

Wiele spekulowało się na temat tego, czy Zagłębie Lubin zaakceptuje ostatnią ofertę, która opiewała na 650 000 euro + 50 000 euro bonusów. Wśród kibiców było sporo głosów mówiących o tym, że jest to oferta do zaakceptowania, przede wszystkim dlatego, ze kontrakt Słoweńca wygasa wraz z końcem obecnego sezonu.

Ostatecznie do akceptacji oferty nie doszło. W poniedziałek Piotr Koźmiński podał na swoim Twitterze, że "Miedziowi" postanowili odrzucić trzecią ofertę chorwackiego zespołu. Włodarze NK Osijek zapowiadali, że jest to ostatnia oferta, dlatego bardzo możliwe, że czwartej już nie przedstawią.

Bohar to jeden z najlepszych obcokrajowców grających w Zagłębiu Lubin w ostatnich latach. Do tej pory rozegrał dla "Miedziowych" 77 meczów, w których zdobył aż 27 bramek i zanotował 14 asyst. Jak na skrzydłowego jest to wynik naprawdę obiecujący i w przypadku odejścia Bohara, Zagłębie zapewne jego brak odczuje.

źródło: Własne, Super Express