Słowacki szkoleniowiec Zagłębia Lubin Martin Ševela przed sobotnim meczem z Lechem Poznań przeanalizował sytuację w drużynie oraz opowiedział o najbliższym rywalu i celu, jaki ma jego zespół. „Miedziowi” nadal wierzą w grę w pierwszej ósemce.

reklama

W 27. kolejce Zagłębie Lubin wygrało wysoko z Pogonią Szczecin, ale niezbyt korzystnie ułożyły się wyniki innych meczów, przez co sytuacja lubinian w tabeli jest identyczna, jak przed kolejką.

- Nie mam obaw o podejście moich zawodników do kolejnych meczów, po tym jak wyniki innych spotkań w poprzedniej serii gier nie ułożyły się po naszej myśli. My nie mamy wpływu na to jakie rezultaty osiągają inne zespoły. My mamy wpływ na samych siebie, dlatego powtarzam chłopakom żeby dawali z siebie wszystko, pokazywali jakość i ignorowali rzeczy, na które nie mamy wpływu jak właśnie gra innych zespołów, dyspozycja sędziego czy pogoda - powiedział Martin Ševela.

- Widzę potencjał w zespole na zrobienie dobrych wyników. Nie będziemy niczego zmieniać przed meczem z Lechem. Naszym celem jest zwycięstwo – dodał szkoleniowiec.

A czy są jakieś obawy w sztabie szkoleniowym przed meczem z „Kolejorzem”?

- Nie, nie mam żadnych obaw. Drużyna pracuje na sto procent i jest dobrze przygotowana pod kątem fizycznym i tak samo pod kątem mentalnym. Na nas pozytywny i podbudowujący wpływ ma także to, co działo się w ostatniej kolejce, czyli zwycięstwo, zdobycie trzech bramek na wyjeździe i zachowanie czystego konta.

- Oglądałem ostatni mecz Lecha. Padła w nim tylko jedna bramka, która miała miejsce po indywidualnym błędzie. Inicjatywa i posiadanie piłki było jednak po stronie Lecha, który ma dobrych zawodników, potrafiących operować futbolówką – tak jak moi zawodnicy. Wszyscy oczekują dobrego meczu, jednak my spodziewamy się bardziej szachów. Mamy na ten mecz swoją strategię i cel do zrealizowania, a jest nim gra w pierwszej ósemce  – zakończył Ševela.

O tym, jak oba zespoły przygotowały się do spotkania, dowiemy się już w najbliższą sobotę o 17:30.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań

Stadion Zagłębia Lubin 06-06-2020, 17:30