W rozgrywanej w ostatni dzień czerwca grze kontrolnej Lech Poznań był lepszy od Zagłębia Lubin, wygrywając z naszym zespołem 3:1. Bramki zdobywali: Konrad Forenc (gol samobójczy), João Amaral, Dani Ramírez oraz Saša Živec.

Przez niemalże całe spotkanie rywale wyglądali dużo lepiej od naszej drużyny. Pierwszy gol padł w 23. minucie, Joao Amaral minął Konrada Forenca, uciekł do linii bocznej i kopnął piłkę wzdłuż pola bramkowego. Gdy wydawałoby się, że trudną sytuację mamy już pod kontrolą, to tym razem do gry wkroczył Konrad Forenc, który... kopnął piłkę do własnej bramki.

Druga bramka padła zaledwie pięć minut później. Pereira dośrodkował w pole karne w kierunku Amarala, ten spokojnie przyjął i bez większego trudu pokonał Forenca. W pierwszej części meczu nie było już goli i do przerwy Zagłębie Lubin przegrywało z poznańskim Lechem 0:2.

W drugiej połowie obraz gry specjalnie się nie zmienił, z tym, że od czasu do czasu akcje po kontratakach starało się wyprowadzać Zagłębie. Skutek tych poczynań był taki sobie, bo za każdym razem brakowało albo dokładności przy ostatnim podaniu, albo decyzji o strzale.

Gol na 3:0 dla Lecha Poznań padł w 80. minucie meczu. Jesper Karlström dograł długą, bardzo dobrą piłkę do Daniego Ramireza, który wykorzystał koszmarny błąd w ustawieniu naszej obrony i przelobował bezradnego Kacpra Bieszczada.

Honorowe trafienie lubinianie zanotowali w 83. minucie spotkania. W polu karnym faulowany był Dawid Pakulski i sędzia zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego. Jedenastkę bardzo pewnie na gola zamienił wracający po półrocznej przerwie Saša Živec. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną zespołu z Poznania 3:1.

W spotkaniu z Lechem Poznań zagrali między innymi młodzi piłkarze z akademii: Tomasz Pieńko, Bartłomiej Kłudka oraz Daniel Dudziński.

30 czerwca 2021, 17:00 - Opalenica (Hotel Remes Sport & Spa)

Lech Poznań 3:1 Zagłębie Lubin

bramki: Forenc 23 (s), Amaral 28, Ramírez 80 - Živec 83 (k)

Lech Poznań

(I połowa) 35. Filip Bednarek - 2. Joel Pereira, 4. Thomas Rogne (20, 5. Đorđe Crnomarković), 27. Mateusz Skrzypczak, 7. Jakub Kamiński - 21. Michał Skóraś, 22. Radosław Murawski, 25. Pedro Tiba, 24. João Amaral, 17. Filip Wilak (27, 28. Filip Borowski) - 9. Mikael Ishak.

(II połowa) 1. Mickey van der Hart - 44. Alan Czerwiński, 18. Bartosz Salamon, 5. Đorđe Crnomarković, 16. Antonio Milić - 34. Tymoteusz Klupś (70, 34. Antoni Kozubal), 15. Karlo Muhar, 6. Jesper Karlström, 10. Dani Ramírez, 7. Jakub Kamiński (70, 21. Michał Skóraś) - 20. Aron Jóhannsson.

Zagłębie Lubin

(I połowa) 12. Konrad Forenc - 23. Jakub Wójcicki, 44. Kamil Kruk, 55. Damian Oko, 25. Mateusz Bartolewski - 17. Patryk Szysz, 4. Jewgienij Baszkirow, 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński, 16. Adam Ratajczyk - 28. Karol Podliński.

(II połowa) 22. Kacper Bieszczad - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 55. Damian Oko (80, 29. Bartłomiej Kłudka), 3. Saša Balić - 13. Dawid Pakulski, 99. Łukasz Łakomy (80, 25. Mateusz Bartolewski), 8. Łukasz Poręba, 19. Daniel Dudziński, 7. Saša Živec - 28. Karol Podliński (64, 24. Tomasz Pieńko).

źródło: Własne, 90minut.pl