Zagłębie Lubin opublikowało strategię na lata 2021-2025, o której mówiono m.in: na piątkowej konferencji prasowej.

Cała strategia opiera się w głównej mierze na inwestycjach w akademię oraz jej adeptów, którzy docelowo stanowić mają 70% pierwszej jedenastki "Miedziowych".

Kolejnym punktem w planie jest przeznaczenie 25% zysku z transferów na rozbudowę infrastruktury.

W planie znalazły się także podpunkty dotyczące rozwoju siatki skautingu oraz utworzenia oddzielnego rachunku w celu sprowadzania do Zagłębia utalentowanych młodzieżowców.

Całą strategię możecie przeczytać klikając tutaj.

źródło: Własne

21.07.2021 15:59
Totalna nieudolność!
Za 5 dni pierwszy mecz a nie ma napastnika nawet z rezerw czy juniorów.
20.07.2021 09:36
Dziad (Gość)
Bez nacisku na wynik sportowy ta jak i każda inna strategia nie ma najmniejszego sensu sensu. Owszem możemy z 1 ligi sprzedawać zawodników z akademii po bańce złotówek, albo osiągnąć wynik w exie i sprzedawać po 5 baniek ale euro.
19.07.2021 21:50
Jankowski gorszy niż covid doprowadzi do śmierci klubu.
19.07.2021 21:30
A więc jest oficjalne przyzwolenie na spadek do 1 ligi. Bez względu na wynik sportowy liczy się strategia, więc prezes i trener z góry rozgrzeszeni. A kibice? I tak nie ma ich wielu więc jakoś się przeczeka ewentualne protesty.

Jest tylko mały problem bo ta strategia jest lipna. Zobaczmy w jakich warunkach Zagłębie promowało i sprzedawało wychowanków - w warunkach sukcesu sportowego, a przynajmniej kilku efektownych wygranych. Czy Białek by wyskoczył gdyby nie miał do pomocy Bohara, Zivca i Starzyńskiego? A jeżeli będzie 70% wychowanków to obawiam się, że zobaczymy co najwyżej serię porażek, spadek i traumę tych młodych chłopaków a później wypożyczenia albo transfery co najwyżej do ekstraklasy.

Słusznie ktoś wcześniej napisał, jedziemy od bandy do bandy. Może grać nawet 50% wychowanków, ale na litość boską, muszą mieć koło siebie piłkarską jakość i doświadczenie a to oznacza transfery gotówkowe.
19.07.2021 13:11
U mnie otwierają się tylko 4 strony - spis treści. Mamy rozmach ????
19.07.2021 12:20
Mykysy cała ta przykrywka polega na tym, ze skonczyly sie pieniądze. Sama akademia nie jest problemem, problemem jest totalna niekompetencja zarzadzajacych. Najpierw sciagali zawodnikow bez ladu i skladu, czego jedynym efektem bylo rozpuszczenie ogromnych pieniedzy i teraz mamy zmienic biegun. Ze skrajnosci w skrajnosc. Zadnej normalnosci.
18.07.2021 21:09
mykysy (Gość)
W każdym normalnym klubie jest podstawowa strategia taka że grają najlepsi piłkarze. Dla poważnych klubów to priorytetem jest cel sportowy i kibic bo dzięki temu klub zarabia na siebie... Za twoich rządów Panie Jankowski nie mamy nic tylko to że są trwonione wielkie pieniądze pod przykrywką akademii na wasze wypłaty. Widzę Pana Jankowskiego na prezesa w Barcelonie a może Amsterdamie jest pan wyśmienity ale Beton... Strategia śmiechu warta a od trzech lat napastnika nie ma.