mkszaglebie.pl

Było poważne zainteresowanie, ale ostatecznie przynajmniej do zimy Patryk Szysz i Łukasz Poręba pozostaną w Zagłębiu Lubin. Informacje na ten temat podawali na Twitterze dziennikarze Tomasz Włodarczyk oraz Sebastian Staszewski.

Patrykiem Szyszem od dłuższego czasu zainteresowana była Legia Warszawa. Drużyna ze stolicy kraju co jaki czas wysyłała oficjalne i mniej oficjalne zapytania, ale Zagłębie Lubin nie chciało latem sprzedać tego piłkarza poniżej 2,5 miliona euro. Legii zaś na taki wydatek nie stać, więc mimo tego, że okno transferowe w Polsce zamyka się 1 września o 23:59, nic się w tej sprawie nie wydarzy. Co prawda Szyszem interesowały się wstępnie również kluby z dołu tabeli Serie A, Turcji oraz 2 Bundesligi, ale nie przełożyło się to na oficjalne oferty.

Łukasz Poręba był łączony z klubami włoskimi - najbardziej z Pordenone Calcio z Serie B, a zainteresowane naszym wychowankiem były także Hellas Verona i Spezia Calcio. Okienko transferowe we Włoszech zamknęło się dziś (wtorek 31 sierpnia) o godzinie 20:00, co oznacza, że Łukasz w najbliższym czasie nie zmieni pracodawcy.

Obaj zawodnicy pozostaną w Zagłębiu Lubin przynajmniej do zimy. Kontrakty i Szysza, i Poręby wygasają 30 czerwca 2022 roku, co oznacza, że już w styczniu 2022 będą mogli podpisać ważne od 1 lipca umowy z nowymi klubami.

źródło: Własne, Twitter

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)01.09.2021 10:14
No właśnie, czy ich pozostanie uchroni nas przed spadkiem ?
Jeśli mielibyśmy gwarancję postawy i formy sportowej to tak, byłyby na to duże szanse.
Mam jednak wątpliwości, czy pod tym trenerem będzie to możliwe.
Okienko w Turcji jest jeszcze otwarte przez tydzień, biorę pod uwagę, że nie po to ściągnęliśmy "kozaka" z ligi rosyjskiej, aby trzymać Porębę.
Co do Szysza to decydująca będzie runda jesienna, jeśli odpali on na dobre - być może nowemu Prezesowi uda się przedłużyć kontrakt i sprzedać go za dobre pieniądze zimą.
Wszytko jednak musi być zbilansowane realnymi wzmocnieniami, a tu ani widu, ani słychu, a takimi nie będą z pewnością 25- letni Słowacy z kartą na ręką po których aktualnie wydzwania Lubo.
processing comment
01.09.2021 07:41
mykysy (Gość)
Ale co z tego jak by ich sprzedali jak my kibice klub i tak by nie miał nic z tych pieniędzy tylko wszystko by się rozeszło po naszych wspaniałych działaczach na premie a reszta do Warszawy w walizkach by pojechała....Niech grają i ratują nas przed spadkiem ...
processing comment
31.08.2021 23:11
Ależ nie Blank oni dograją sobie spokojnie te pół sezonu. Później jak się nie dogadają klub z menago a daje na to tak 80/20 %. To oni podpiszą spokojnie sobie kontrakt z kim bedą chcieli (czytaj Czerwiński,Kopacz Kubicki). I zakładam że to nasi kibice będą obrażeni jak oni mogli tak postąpić z naszym klubem. A niby co miało by ich przekonać ze by w tym bagnie tu pozostać na dłużej ???Bo ja na razie nie widzę żadnych argumentów na tak :-(:-(.
processing comment
31.08.2021 22:08
I będą grali obrazeni pewnie..
processing comment
31.08.2021 21:24
No zobaczymy jak będzie.
Moim zdaniem jakby Jankowski miał zostać to by opchnął tą dwójkę za 5-6 mln PLN i budował succes story.
A tak przepalił tą kasę i jego następca jej nie powącha bo Szysz pójdzie za darmo, a kasa byłaby potrzebne nacporządkowanie tego bagna.
processing comment