Było poważne zainteresowanie, ale ostatecznie przynajmniej do zimy Patryk Szysz i Łukasz Poręba pozostaną w Zagłębiu Lubin. Informacje na ten temat podawali na Twitterze dziennikarze Tomasz Włodarczyk oraz Sebastian Staszewski.

Patrykiem Szyszem od dłuższego czasu zainteresowana była Legia Warszawa. Drużyna ze stolicy kraju co jaki czas wysyłała oficjalne i mniej oficjalne zapytania, ale Zagłębie Lubin nie chciało latem sprzedać tego piłkarza poniżej 2,5 miliona euro. Legii zaś na taki wydatek nie stać, więc mimo tego, że okno transferowe w Polsce zamyka się 1 września o 23:59, nic się w tej sprawie nie wydarzy. Co prawda Szyszem interesowały się wstępnie również kluby z dołu tabeli Serie A, Turcji oraz 2 Bundesligi, ale nie przełożyło się to na oficjalne oferty.

Łukasz Poręba był łączony z klubami włoskimi - najbardziej z Pordenone Calcio z Serie B, a zainteresowane naszym wychowankiem były także Hellas Verona i Spezia Calcio. Okienko transferowe we Włoszech zamknęło się dziś (wtorek 31 sierpnia) o godzinie 20:00, co oznacza, że Łukasz w najbliższym czasie nie zmieni pracodawcy.

Obaj zawodnicy pozostaną w Zagłębiu Lubin przynajmniej do zimy. Kontrakty i Szysza, i Poręby wygasają 30 czerwca 2022 roku, co oznacza, że już w styczniu 2022 będą mogli podpisać ważne od 1 lipca umowy z nowymi klubami.

źródło: Własne, Twitter