W 2. kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin zwyciężyło 3:1 z Górnikiem Łęczna. Skrzydłowy Patryk Szysz skarcił dwukrotnie swój były klub, notując w piątkowym starciu dwa, całkiem ładnej urody, trafienia.

Do meczu z Górnikiem Łęczna „Miedziowi” przystępowali po wysokiej porażce z Wisłą Kraków, dlatego wszyscy w obozie lubińskim liczyli na to, że po kolejnych dniach treningów Dariusz Żuraw zdoła wprowadzić kilka zmian i chociaż z beniaminkiem uda się zagrać lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Zmiany były także w samym składzie. W wyjściowej jedenastce pojawili się Erik Daniel, Sasa Zivec oraz Łukasz Poręba. Na ławce po raz pierwszy zasiadł Koki Hinokio, a towarzyszyli mu Łukasz Łakomy, Karol Podliński i Adam Ratajczyk, którzy poniedziałkowe starcie w Krakowie rozpoczęli w wyjściowym składzie.

Początek spotkania był bardzo nudny, obie drużyny nie potrafiły stworzyć w pierwszym kwadransie ani jednej sytuacji, którą warto byłoby w pomeczowym raporcie odnotować. W 18. minucie groźnie było pod bramką Zagłębia Lubin. Z rzutu wolnego dośrodkował Leandro, główką uderzył Tomasz Midzierski i mieliśmy w tej sytuacji sporo szczęścia, bo piłka minęła bramkę Dominika Hładuna o kilka centymetrów.

Górnik był blisko, ale… to Zagłębie zdobyło gola, jako pierwsze. W 22. minucie meczu Erik Daniel podał piłkę przed pole karne do Patryka Szysza. Ten zwiódł rywala, podprowadził piłkę i uderzył lewą nogą w lewy róg bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego. Golkiper rywali nie zdołał skutecznie interweniować, dzięki czemu objęliśmy prowadzenie.

Radość lubinian trwała zaledwie jedenaście minut. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Leandro, jeden z zawodników przedłużył piłkę, dopadł do niej Przemysław Banaszak, który strzałem głową pokonał Dominika Hładuna. Wynik znów był remisowy, do przerwy nie uległ zmianie i piłkarze schodzili na piętnastominutowy odpoczynek przy rezultacie 1:1.

Trzy minuty po wznowieniu drugiej części gry swoją okazję miał Patryk Szysz. Pozyskany w 2018 roku z Górnika Łęczna piłkarz otrzymał od Filipa Starzyńskiego podanie i z trudnej pozycji, będąc w polu karnym, uderzył w kierunku bramki gości, ale tym razem na posterunku był Gostomski.

W 55. minucie spotkania na prowadzenie wyszło Zagłębie Lubin. Jak za dawnych, dobrych czasów pokazał się Sasa Zivec, który będąc jeszcze przed narożnikiem pola karnego, przygotował sobie pozycję, pięknie przymierzył i strzałem po długim rogu pokonał golkipera gości.

W 69. minucie meczu szansę na wyrównanie mieli łęcznianie. Idealne dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło do Krykuna, ale ukraiński skrzydłowy gości będąc oko w oko z Dominikiem Hładunem, strzałem głową trafił wprost w naszego bramkarza. Wynik nadal był na korzyść Zagłębia – 2:1.

To nie był jednak koniec emocji w piątkowy wieczór. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Patryk Szysz strzelił w lewy róg bramki, tym razem prawą nogą. Strzał był bardzo skuteczny, nasz skrzydłowy podwyższył prowadzenie na 3:1, dopisał sobie do dorobku drugiego gola i niejako skarcił klub, w którym piłkarsko się ukształtował. Stąd też brak oznak nadmiernej radości po obu strzelonych golach – „Szyszu” chciał w ten sposób uszanować klub, któremu sporo zawdzięcza.

Do końca spotkania rezultat się już nie zmienił i to lubinianie pokonali łęcznian 3:1. Podopieczni Dariusza Żurawia zagrali dużo lepiej niż przed kilkoma dniami z Wisłą i w starciu z Górnikiem w pełni zasłużyli na wygraną.

30 lipca 2021, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 3:1 Górnik Łęczna

bramki: Szysz 22, 85, Živec 55 - Banaszak 33

Zagłębie Lubin

30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 32. Ian Soler, 77. Mateusz Bartolewski - 9. Erik Daniel (57, 23. Jakub Wójcicki), 8. Łukasz Poręba (89, 19. Daniel Dudziński), 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński, 7. Saša Živec (75, 13. Karol Podliński) - 17. Patryk Szysz.

Górnik Łęczna

33. Maciej Gostomski - 21. Kryspin Szcześniak (88, 11. Dawid Tkacz), 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro - 27. Michał Mak, 23. Bartłomiej Kalinkowski, 6. Janusz Gol (88, 26. Adrian Cierpka), 22. Serhij Krykun (71, 10. Aleksander Jagiełło) - 18. Bartosz Śpiączka (88, 20. Bartosz Rymaniak), 19. Przemysław Banaszak (76, 28. Paweł Wojciechowski).

żółte kartki: Krykun, Gol.
sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna

Stadion Zagłębia Lubin 30-07-2021, 18:00