- Dziś zagraliśmy z bardzo dobrym Zagłębiem, które pokazało, że ma wysokiej jakości piłkarzy, którzy udowodnili, że jest to dla nich kluczowy mecz - ocenił na konferencji pomeczowej szkoleniowiec gości z Gdańska, Tomasz Kaczmarek.

Tomasz Kaczmarek (Lechia Gdańsk)

- Wiadomo, że jak prowadzi się 2:0 na wyjeździe i ostatecznie remisuje się 2:2, to jest to niewystarczające. Dzisiaj nie zagraliśmy na naszym najwyższym poziomie, lecz często udawało się nam być zdecydowanym w swoich akcjach, co udowodniliśmy zdobywając dwie bramki i mając realną szansę na zdobycie kolejnej. Pomimo tego, w żadnym momencie nie mieliśmy tego meczu pod pełną kontrolą. Przeciwnicy dochodzili do wielu sytuacji, w naszej grze było sporo agresji i dawaliśmy dużo pola rywalom, którzy z tego korzystali. Dziś zagraliśmy z bardzo dobrym Zagłębiem, które pokazało, że ma wysokiej jakości piłkarzy, którzy udowodnili, że jest to dla nich kluczowy mecz. My w niektórych fazach dzisiaj za mało graliśmy piłką, robiliśmy sporo rzeczy niezdecydowanie, dlatego biorąc pod uwagę przebieg meczu, myślę, że ten remis jest zasłużony, a na pewno w dniu dzisiejszym najważniejsze dla nas jest to, że wywozimy z Lubina jeden punkt.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Stadion Zagłębia 30-04-2022, 17:30