Według informacji dziennikarza Sebastiana Staszewskiego z Interii, o krok od przejścia do naszego klubu jest Tomasz Makowski. To niespełna 23-letni środkowy pomocnik Lechii Gdańsk, który od 1 lipca będzie mógł wybrać nowego pracodawcę na zasadzie wolnego transferu.

Tomasz Makowski urodził się 19 lipca 1999 roku w Zgierzu. Niespełna 23-letni piłkarz gra na pozycji środkowego pomocnika, może grać jako szóśtka i ósemka. Jest wychowankiem WUKS-u Rosanów, skąd w czasach juniorskich przeniósł się do UKS-u SMS Łódź. Od sezonu 2015/2016 występował w Lechii Gdańsk, dla której w sumie rozegrał 101 meczów, zdobył 5 goli i 6 razy asystował kolegom. Z Lechią Gdańsk Makowski zdobył Puchar oraz Superpuchar Polski. W sezonie 2017/2018 przebywał również na wypożyczeniu w Górniku Łęczna, gdzie wystąpił 21 razy.

Po zwolnieniu trenera Piotra Stokowca z Lechii Gdańsk Makowski sukcesywnie grał coraz mniej. W rundzie wiosennej trener Tomasz Kaczmarek zrezygnował z usług tego zawodnika, przez co wielokrotnie nie powoływał go nawet do kadry meczowej. Przez to jego licznik w zeszłym sezonie zatrzymał się na zaledwie 15 meczach w PKO BP Ekstraklasie (1 gol / 1 asysta) oraz na 1 meczu w Fortuna Pucharze Polski.

Jak informuje Sebastian Staszewski z Interii, Makowskiego od przejścia do dzielą zaledwie testy medyczne. Jeśli je zaliczy, to przejdzie do zespołu dwukrotnego mistrza Polski na zasadzie wolnego transferu i podpisze z "Miedziowymi" dwuletni kontrakt.

źródło: Twitter