Jak informuje portal Nova.rs, Partizan Belgrad złożył pozwy do FIFA przeciwko Zagłębiu Lubin i Aleksandarowi Šćekiciowi. Według Serbów nasz klub przeprowadził transfer nielegalnie.

Zimą Aleksandar Šćekić przeszedł do Zagłębia Lubin na zasadzie wolnego transferu z Partizana Belgrad. Mimo, że Serbowie pół roku wcześniej odrzucali za Czarnogórca oferty opiewające na milion euro, ostatecznie musieli go wypuścić bez odstępnego. Dlaczego? Ponieważ zalegali środkowemu pomocnikowi z wieloma wypłatami, w dodatku podpisali dokument, który właśnie ze względu na zaległości, pozwalał Šćekiciowi zmienić klub za darmo do 15 lutego 2022 roku. W związku z tym, że pensji nie uregulowano, 23 stycznia Šćekić oficjalnie został zaprezentowany jako nowy gracz Zagłębia Lubin, tym samym "Sceka" skorzystał z korzystnego dla siebie zapisu i do nowych kolegów dołaczył za darmo.

Partizan Belgrad chyba zorientował się, że się ośmieszył w oczach swoich kibiców i tamtejszych mediów, puszczając tego piłkarza za darmo do innego klubu i prawdopodobnie próbuje zachować twarz. Postanowił więc zgłosić sprawę do FIFA i PZPN, które mają zająć się sprawą rzekomych naruszeń dokonanych przez nasz klub oraz 30-letniego piłkarza przy transferze.

W artykule Nova.rs brakuje konkretów i jasno sprecyzowanych zarzutów wobec Zagłębia i zawodnika, co dla wprawnego obserwatora jest znamienne i może oznaczać, że sprawa szybko zostanie rozwiązana na korzyść "Miedziowych" i piłkarza. Serbski portal powołuje się jedynie na zakaz kontaktowania się z zawodnikiem, zanim ten otrzyma zgodę swojego klubu na negocjację z kimś innym. W otaczającej rzeczywistości jest to przepis martwy i nawet FIFA rozważała jego usunięcie lub złagodzenie. Obecnie żaden transfer - od tych, które przeprowadzane są w największych klubach świata, po ligi znacznie mniej interesujące medialnie - jest przeprowadzany w taki sposób, że klub zainteresowany danym piłkarzem kontaktuje się z jego przedstawicielami lub nim samym, zanim jeszcze złoży jego klubowi oficjalną ofertę transferu. Tak po prostu jest.

Sprawie zapewne zostanie ukręcony łeb, co będzie oznaczało, że Partizan Belgrad poniesie drugą porażkę z Zagłębiem Lubin w ostatnich latach.

źródło: Własne, Nova.rs