Zagłębie Lubin w poniedziałkowy wieczór rozpoczęło oficjalnie przygotowania do nowego sezonu. W zajęciach na boisku udział wziął Jasmin Burić, jednak zabrakło wielu graczy zmagających się z kontuzjami. We wtorek odbyły się z kolei testy szybkości i mocy.

Na poniedziałkowych i wtorkowych zajęciach nie było kontuzjowanych Kamila Kruka, Jewgienija Baszkirowa, Filipa Starzyńskiego, Damiana Oko, Iana Solera, Aleksandara Panticia, Lorenco Simicia, Sasy Balicia, Kacpra Bieszczada oraz Daniela Dudzińskiego. Z pierwszą drużyną, jak na razie gościnnie, trenowali Mateusz Kizyma, Kamil Sobczak i Filip Kocaba z rezerw.

Zaczęliśmy zajęcia zgodnie z naszym planem. Pierwsze dni będą poświęcone testom szybkości, wydolności i mocy. Będą również badania krwi, zobaczymy na jakim etapie są obecnie zawodnicy i dostosujemy do tego obciążenia treningowe. To pomoże zaplanować nam dalszą część pracy i cieszę się z powrotu do treningów. Od początku zabieramy się do ciężkiej pracy – powiedział dla zaglebie.com szkoleniowiec "Miedziowych", Piotr Stokowiec.

źródło: Własne, zaglebie.com

06.01.2022 14:36
@tdzl

Widzę, że nie bardzo zrozumiałeś... Wyjaśnię. W kontekście Stokowca nie chodzi mi o to jak grała drużyna tylko o to jakie cele sportowe były założone.

W temacie funkcjonowania klubu to niestety. Kadencyjność i zależność polityczna właściciela klubu nie przekłada się na stabilność władz i spójności wizji prowadzenia klubu przez koleje osoby przy władzy.
06.01.2022 13:00
@Dziad1946

Słabą masz pamięć, podczas ostatniego pobytu w Zagłębiu trener Stokowiec niby grał o zwycięstwa ale po jednobramkowym prowdzeniu autobus w polu karnym i obrona, co przeważnie nie kończyło się dobrze.

Co do transerów otóż jest wielu piłkarzy, którzy chcieliby grać w Zagłebiu. Jest ich mnóstwo w 1 lidze, 2 lidze i niższych. I nie dlatego, że Zagłębie to super klub ale żeby pokazać się w Ekstraklasie. Tylko takich co dobrze rokują najpierw trzeba znaleźć a do tego trzeba mieć dobry skauting, który pracuje non stop a nie tylko jak jest sraczka bo któraś "gwiazda" odejdzie z klubu i nie ma kim go zastąpić. A skauting u nas wygląda tak, że bierzemy emeryta po półroczych wakacjach na bramkę tylko dlatego, że wszyscy go znają. Ok, wiem, młody ma się od niego uczyć. Tylko, że trenera bramkarzy zdaje się już mamy.
06.01.2022 00:22
Czy u Nas kiedykolwiek dopieli transfery przed okresem przygotowawczym?
05.01.2022 17:07
@DEDE

transfery lubią ciszę i to jest prawda. Ja nie piszę o tym by klub gadał o transferach. Na zgrupowanie powinni już pojechać zawodnicy z transferów. Jak jest i jakie są tego efekty mamy mamy przykład na przestrzeni kilku lat wstecz. Jeśli piszesz o Panie Piotrze Burlikowskim to oczekujemy efektów, wiemy gdzie jest źle, wiemy gdzie może zostać. W klubie mają taka analizę już dawno. Ta drużyna jest budowana od kilku lat przez kolejny sztaby i nic z tego nie wychodzi. Nikt nie mówi o tym by działać na hurra. Ja wręcz w drugą stronę myślę, że problem jest w tym, że mało który piłkarz chciałby tu grać. Niestety ale tu nikt nie wyznacza od x lat jakiegokolwiek celu sportowego. To wszystko poszło w bardzo złym kierunku. Przypomnę tylko jeszcze, że w czasie ostatniego pobytu trenera Stokowca nasz cel - to zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. Ja uważam, że w 1 lidze walczy się o awans do ekstraklasy a w ekstraklasie o 1 miejsce, tak jak w pucharze walczy się o puchar. Jak ktoś ma inną wizję tego co to jest cel sportowy to powinien zmienić dilera bo bierze trefny towar.
05.01.2022 15:10
DO DZIAD 1946 CZŁOWIEKU TRANSFERY LUBIĄ CISZE I NIE NA HURRA DRUŻYNY NIE BUDUJĘ SIĘ W PIĘĆ MINUT TYLKO NATO TRZEBA CZASU I DAJMY PANU PIOTRKOWI POPRACOWAĆ ANIE TYLKO MARUDZIĆ ŻE TO ZŁE A TO NIEDOBRE
05.01.2022 15:09
To ja (Gość)
Spokojnie ! Jak przyjdzie do wylotu do Turcji nagle wszyscy wyzdrowieją. Teraz jeszcze świętują.
04.01.2022 19:26
To jest tragedia. Z jednej strony 14 zawodnikom kończą się kontrakty, z drugiej 10 zawodników jest kontuzjowanych a z trzeciej strony to gdzie są transfery ?