Już dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się 23. kolejka PKO Ekstraklasy - trzecia rozgrywana w 2020 roku. Co nas w niej czeka?

Najbliższą kolejkę rozpoczniemy meczem zaplanowanym na piątek o godzinie 18:00 - ŁKS - Pogoń Szczecin. W tym pojedynku gospodarze będą walczyli o punkty w walce o utrzymanie, zaś goście będą chcieli wygrać, by umocnić się w czołówce. Faworyt tego meczu jest jeden, są nim "Portowcy", ale nie skreślalibyśmy ŁKS-u po zimowych transferach. Drugi piątkowy mecz, to starcie Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze. Zespół z Wrocławia w dwóch poprzednich meczach zremisował i mając na uwadze formę Górnika, zapewne poszuka zwycięstwa.

Sobotę rozpoczniemy od zaplanowanego na 15:00 meczu Arka - Raków. Nasi bracia w poprzednich meczach zagrali podobnie jak Zagłębie - z dwoma porażkami i na zero z przodu. Liczymy na to, że w spotkaniu z beniaminkiem szczęście się do "Arkowców" uśmiechnie. W drugim sobotnim meczu Legia Warszawa podejmie Jagiellonię Białystok. będziemy więc świadkami starcia lidera z zespołem, który jest w trakcie przebudowy. Jeśli mielibyśmy wskazać faworyta, mimo, że Jagiellonii w ostatnim czasie gra się przy Łazienkowskiej dobrze, wybralibyśmy gospodarzy. W ostatnim meczu zaplanowanym na sobotę wicelider Cracovia zagra w Gliwicach z Piastem. W tym meczu podopieczni Michała Probierza będą robili wszystko, by zdobyć punkty i wykorzystać ewentualne potknięcie Legii, zaś zawodnicy Waldemara Fornalika liczą na sprawienie niespodzianki, zgarnięcie trzech oczek i umocnienie swojej pozycji w pierwszej ósemce.

W niedzielę rozpoczniemy daniem głównym - i to dosłownie, bo pora meczu Wisła Płock - Zagłębie Lubin iście obiadowa (12:30). Wisła do meczu z "Miedziowymi" przystępuje po porażce i remisie, więc mając na uwadze to, że obie drużyny będą chciały zgarnąć komplet punktów, będziemy zapewne świadkami zaciętego meczu. Więcej o nim tradycyjnie w osobnym tekście już w sobotę. Drugie spotkanie zaplanowane na niedzielę to pojedynek Wisły Kraków z Koroną Kielce. Wisła w 2020 roku wszystko wygrała, a Korona, mimo dwóch remisów, nie strzeliła nawet gola. Na koniec kolejki będziemy świadkami pojedynku coraz lepiej grającego poznańskiego Lecha ze ściągającą kolejnych piłkarzy za wirtualne pieniądze Lechią Gdańsk.

23. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek, 21 lutego 2020

• ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin (18:00, Canal+ Sport)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)