- Gratulacje dla Zagłębia za dzisiejsze zwycięstwo. Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Gospodarze bardziej walczyli, determinacja była po ich stronie - powiedział po meczu Vítězslav Lavička, trener Śląska Wrocław.

Vítězslav Lavička (Śląsk Wrocław)

- Gratulacje dla Zagłębia za dzisiejsze zwycięstwo. Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Gospodarze bardziej walczyli, determinacja była po ich stronie. Brakowało nam zabezpieczenia w obronie. Silna bronią Zagłębia były szybkie przejścia do ataku. Trzeci gol to bardzo łatwa strata. To zadecydowało o końcowym wyniku. To co dzisiaj graliśmy, to nie jest nasza piłka, nie nasze DNA. Oczekuje, że w środowym meczu z Koroną zagramy zupełnie inaczej.

- Dzisiaj musimy przeanalizować ten mecz. Szybko się zregenerować. Mamy dwa dni, aby chłopcy byli gotowi na środę. Czujemy jak ważny to jest mecz dla nas. Jutro i pojutrze ustalimy, jakim składem zagramy w kolejnym meczu.

- Diego Zivulic w każdym meczem gra coraz lepiej. Puerto jest naszym liderem defensywy. Oczywiście brakuje nam Wojtka Golli. Puerto ma kierować naszą defensywą, ale trzecia bramka obciąża jego konto.

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Mogliśmy strzelić my, mogli strzelić rywale. Na drugą połowę Zagłębie wyszło bardzo mocno i to osłabiło naszą pewność siebie. Mamy młodych zawodników, dla których każdy taki mecz jak derby to spore doświadczenie. Teraz nie daliśmy rady, ale myślę, że kolejny mecz będzie lepszy.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław

Stadion Zagłębia Lubin 01-03-2020, 17:30