W sobotni wieczór Zagłębie Lubin rozegra kolejny mecz w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Rywalem zawodników dowodzonych przez Martina Sevele będzie osłabiona koronawirusowymi problemami Jagiellonia Białystok.

Do tej pory graliśmy ze sobą 37 spotkań, licząc wszystkie oficjalne rozgrywki. Zagłębie Lubin ma korzystniejszy bilans w starciach z Jagiellonią, bo wygrało 18 meczów, 12 razy przegrało, a siedem starć kończyło się remisem. Zagłębie Lubin ma szansę kontynuować serię pięciu meczów z Jagiellonią Białystok bez porażki. Ostatni raz przegraliśmy z zespołem z Białegostoku 12 sierpnia 2018 roku.

O sezonie 2020/2021 chyba obie rywalizujące dziś drużyny mogą powiedzieć, że jest co najwyżej średni. Zagłębie Lubin po 19. kolejkach PKO BP Ekstraklasy z bilansem siedem zwycięstw, pięć remisów i siedem porażek ma 26 punktów i zajmuje 7. pozycję w tabeli.

Jagiellonia Białystok co prawda zajmuje pozycję 10., ale ma tylko o jeden punkt mniej od naszej drużyny. Bilans białostoczan w trwających rozgrywkach siedem zwycięstw, cztery remisy i osiem porażek.

W zaplanowanym na sobotę pojedynku w obu zespołach będziemy świadkami kilku absencji, ale większy problem na pewno ma trener Jagiellonii Białystok. W zespole Zagłębia Lubin zabraknie zawieszonego za żółte kartki Dejana Drazicia oraz Sasy Zivca. Do pełni zdrowia wrócili już Jakub Sypek, Kamil Kruk i Damian Oko, a po zawieszeniu nałożonym przez Komisję Ligi grać może już Dorde Crnomarković.

Zaś we wspomnianej „Jadze” zabraknie… przede wszystkim trenera. Przez problemy z koronawirusem od drużyny odizolowanych został szkoleniowiec Bogdan Zając, którego tymczasowo zastępuje jego asystent Rafał Grzyb. Oprócz tego z powodów zdrowotnych raczej nie zagrają z Zagłębiem Lubin Jesus Imaz, Tomas Prikryl, Andrej Kadlec i Jakov Puljic. Za żółte kartki zawieszeni są z kolei Taras Romanczuk i Błażej Augustyn.

Czy zapowiada się pasjonujące widowisko? Tego zagwarantować Wam nie możemy, bo Zagłębie w ostatnich meczach tylko raz wygrało, poniosło trzy porażki i zaliczyło jeden remis, a Jagiellonia Białystok w ostatnich pięciu meczach do jednej wygranej dorzuciła dwa remisy i dwie porażki, jednak obu ekipom zapewne będzie zależało na zdobyciu trzech oczek, które pozwolą na doskoczenie do drużyn znajdujących się w czołówce tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Początek meczu o 17:30. Transmisja w Canal+ Sport.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

Stadion Zagłębia Lubin 06-03-2021, 17:30