- Cieszymy się, to jest naturalne – zdobyliśmy 3 punkty w derbowym meczu otwarcia. Myślę, że to jest bardzo istotne, szczególnie w naszej sytuacji - mówił na konferencji pomeczowej trener Zagłębia Lubin, Waldemar Fornalik.

Waldemar Fornalik (trener Zagłębia Lubin)

- Dobry wieczór, nieczęsto wygrywa się w meczach derbowych 3:0, gratuluję drużynie konsekwencji w grze i nastawienia. Myślę, że skuteczności i pomysłu też. Na pewno bramki decydują czy mecz się wygrywa, czy nie, jednak ta nasza konsekwencja, czasami nawet cierpienie w grze defensywnej powoduje, że przeciwnik ma problemy ze strzeleniem bramki. Strzeliliśmy trzy gole, przynajmniej jeszcze dwa mogliśmy zdobyć. Tak się nie stało, ale to nie jest w tej chwili najistotniejsze. Najważniejsze, że to, co pokazywaliśmy w wielu fragmentach gier kontrolnych, zostało przełożone na ten mecz ligowy. Oczywiście nie popadamy w jakąś super euforię. Cieszymy się, to jest naturalne – zdobyliśmy 3 punkty w derbowym meczu otwarcia. Myślę, że to jest bardzo istotne, szczególnie w sytuacji, w jakiej Zagłębie było i jest, bo w dalszym ciągu różnice między strefą spadkową a drużynami znajdującymi się na bezpiecznych pozycjach nie są duże. A więc początek świetny, ale tak jak mówię – nie zachłystujemy się tym zwycięstwem.

 

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Tarczyński Arena, Wrocław 28-01-2023, 20:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 18. kolejka

(0:3)
(0:1)
źródło: Własne, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (3)01.02.2023 17:08
PANIE TRENERZE - celowo w ten sposób - WIELKI SZACUNEK, chyba pierwszy raz po długim czasie człowiek czyta wypowiedź trenera i zgadza mu się to z tym co widział i nie zastanawia się czy był na innym meczu
Z nieba Nam Pan spadł - wypowiedzi w punkt bez wstawek typu JA JEST NAJ a INNI SPAPRALI

"Strzeliliśmy trzy gole, przynajmniej jeszcze dwa mogliśmy zdobyć. Tak się nie stało, ale to nie jest w tej chwili najistotniejsze. Oczywiście nie popadamy w jakąś super euforię. nie zachłystujemy się tym zwycięstwem" dla mnie w punkt

processing comment
29.01.2023 13:40
Tak jak piszesz. Mnie już trener kupił. Braki trenerskie Stokowca zostały szybko obnażone. 

processing comment
29.01.2023 04:44
Gratulacje dla całej drużyny, najważniejsze że autobus odjechał, nikt nigdy nie będzie miał pretensji nawet jak przegramy jak to będzie przegrana po walce, a dzisiaj radujmy się bo jest z czego .

processing comment