Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:30 Zagłębie Lubin podejmie Stal Mielec. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ „Miedziowi” swój ostatni mecz w lidze rozegrali prawie miesiąc temu, więc ich forma stoi pod znakiem zapytania. Zapraszamy do zapowiedzi meczu, który rozpocznie 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy.

Zagłębie w tym momencie plasuje się na szóstym miejscu w tabeli, natomiast nasi rywale zajmują przedostatnią lokatę, mając tylko trzy punkty przewagi nad ostatnim Piastem Gliwice. Warto zaznaczyć, że Zagłębie ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który odbędzie się już we wtorek. Kibice Zagłębia z miejsca w tabeli na pewno mogą być zadowoleni, ale gra zespołu wymaga pewnych zmian. W tym sezonie brakuje nam przede wszystkim stabilnej formy, od początku rozgrywek Zagłębie ma problem, aby rozegrać dwie dobre połowy. Przykład z Białegostoku, gdzie mierzyliśmy się z Jagiellonią, po fantastycznie zagranej pierwszej połowie, w drugiej oddaliśmy rywalom pełną kontrolę nad spotkaniem i tak naprawdę możemy mówić o dużym szczęściu, że udało nam się wywieźć ze stolicy Podlasia trzy oczka. Tak samo było w meczu z Legią w Warszawie, gdzie w pierwszej połowie Zagłębie miało swoje sytuacje i momentami kontrolowało to, co dzieje się na boisku, natomiast w drugiej części spotkania, to legioniści przejęli pełną inicjatywę nad spotkaniem i zasłużenie wygrali ten mecz.

„Miedziowi” ostatnie spotkanie w lidze na własnym stadionie rozegrali przeciwko Lechii Gdańsk. Po golu Lubomira Guldana na samym początku meczu i bramce strzelonej z rzutu karnego przez Flavio Paixao spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Sam mecz był bezbarwny i ciężko się go oglądało, ale na pewno cieszy fakt, że Zagłębie wciąż jest niepokonane na własnym obiekcie.

Przejdźmy teraz do naszego rywala, czyli Stali Mielec, która w trakcie przerwy na reprezentacje postanowiła zmienić trenera. Nowym szkoleniowcem ekipy z Podkarpacia został dobrze znany Leszek Ojrzyński, który zastąpił na tym miejscu Dariusza Skrzypczyka. Ojrzyński trenował takie kluby, jak Wisłę Płock, Koronę Kielce, Górnika Zabrze czy Arkę Gdynia, z którą wygrał Puchar i Superpuchar Polski.

Stal swój ostatni mecz rozegrała na własnym obiekcie przeciwko Warcie Poznań i choć gospodarze przez większość meczu grali w przewadze jednego zawodnika, to i tak ten mecz przegrali 0:1. Nie ma sensu mówić o stylu gry naszego rywala ze względu na zmianę trenera, ponieważ będzie się on na pewno różnił od tego, co Stal prezentowała w wcześniej.

Przeczytaj także:

Czas teraz na odrobinę historii i przedstawienie Wam, jak prezentowały się pojedynki między sobotnimi rywalami w przeszłości. Ze Stalą Mielec mierzyliśmy się 18 razy, z czego „Miedziowi” odnosili zwycięstwo 11 razy, 5 razy padał wynik remisowy, a tylko dwa razy Zagłębie schodziło z boiska pokonane. W tych 18 meczach nasz zespół zdołał strzelić 26 bramek, tracąc przy tym 11. Ostatni mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Stalą Mielec zakończył się zwycięstwem „Miedziowych” 2:1 i miało to miejsce w sezonie 1995/1996. Historia ewidentnie jest po naszej stronie i miejmy nadzieję, że historyczny bilans gier poprawi się w sobotę jeszcze bardziej.

W zespole Zagłębia zabraknie na pewno Jakuba Sypka, który jest w trakcie rehabilitacji po kontuzji barku. Pod znakiem zapytania stoją występy Dawida Pakulskiego i Damiana Oko, którzy już trenują z drużyną, ale jeszcze niedawno leczyli kontuzje. Oprócz tych trzech zawodników reszta piłkarzy jest do dyspozycji trenera Martina Seveli – mówimy o kontuzjach, bo ewentualne absencje związane z koronawirusem są w Zagłębiu Lubin owiane tajemnicą.

Leszek Ojrzyński ma to szczęście, że na swój debiut na ławce trenerskiej będzie mógł skorzystać z każdego zawodnika, ponieważ wszyscy są zdrowi, ani nikt nie pauzuje za kartki.

Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie i na pewno wszyscy nie możemy się już doczekać pierwszego gwizdka arbitra. Wszyscy jesteśmy ciekaw, jak poradzą sobie „Miedziowi” po tak długiej przerwie, ponieważ ostatnimi czasy nie wyglądało to zbyt dobrze. Na naszą niekorzyść działa troszkę to, że za kadencji Martina Seveli dość słabo wychodzi nam wracanie do gry po przerwie na mecze kadry – więcej o tym możecie przeczytać tutaj.

Tradycyjnie zapraszamy do podawania swoich typów w naszej zabawie #TyperMKS. Czas na podawanie rezultatów do soboty do godziny 17:30. Kliknij TUTAJ, aby przejść do typera.

Czy efekt nowej miotły w Stali Mielec przyniesie jakieś rezultaty? Czy Zagłębie wciąż będzie niepokonane na własnym obiekcie? Na te pytania odpowiedź poznamy już w sobotę. Transmisje z tego meczu przeprowadzi stacja CANAL+ Sport, początek spotkania już o 17:30.

Autor: Arkadiusz Wąsiel