mkszaglebie.pl

Komisja Ligi postanowiła ukarać Đorđe Crnomarkovicia, trenera Ivana Vrabca oraz klub za sytuację, do jakiej doszło w końcówce meczu z Wisłą Płock. Chodzi oczywiście o faul, jakiego nasz gracz dopuścił się na Piotrze Pyrdole, za co otrzymał żółtą kartkę.

Đorđe Crnomarković otrzymał karę trzech meczów zawieszenia oraz 30 tys. złotych grzywny, na trenera Ivana Vrabca nałożono jeden mecz zawieszenia i 15 tys. złotych grzywny. Oprócz tego Zagłębie Lubin musi zapłacić 50 tys. złotych grzywny.

Crnomarkovicia zabraknie w meczach z Wartą Poznań, Rakowem Częstochowa i Cracovią. Będzie mógł zagrać w pucharowym starciu z Chojniczanką Chojnice. 

- Komisja Ligi uznała, że celem faulu na Piotrze Pyrdole było zdobycie czwartej żółtej kartki przez Djordje Crnomarkovica, czego konsekwencją byłaby obligatoryjne wykluczenie zawodnika z meczu z Lechem Poznań, z którego został wypożyczony – powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki. - Celem faulu było także wyczyszczenie konta kartkowego zawodnika począwszy od 17. kolejki, co w przypadku środkowego obrońcy jest bardzo istotne – powiedział Jarosław Poturnicki.

- Komisja nie miała wątpliwości, co do umyślności działania sprawcy i współsprawcy czyli asystenta Ivana Vrabeca. Na nagraniach z meczu wyraźnie słychać do kogo zwraca się asystent i widać reakcję zawodnika na skierowany do niego okrzyk i gest. Ponadto, po otrzymaniu polecenia od asystenta trenera, a przed poważnym w skutkach faulem, zawodnik podjął dwie nieudane próby zdobycia żółtej kartki faulując zawodników Wisły. Tym samym Komisja Ligi uznała, że klub, asystent trenera oraz zawodnik dopuścili się rażącego naruszenia norm moralno-etycznych w piłce nożnej, co skutkuje nałożonymi karami dyscyplinarnymi – dodał przewodniczący.

źródło: Ekstraklasa.org

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)10.02.2021 22:18
Mam nadzieję, że klub nie da złamanego grosza na leczenie zawodnika Wisły, wszystko wszystkim, ale szanujmy się...
processing comment
10.02.2021 20:15
He żałosna komisja się bawi...
Klub moim zdaniem powinien poprosić o przedstawienie chociażby jednego artykułu na podstawie którego została orzeczona ta kara.
Nie sądzę żeby były jakiekolwiek zapisy, które regulują wysokość kar finansowych za faule w czasie meczu.
Jeżeli tak to trzeba ukarać finansowo wszystkie kluby i wszystkich kopaczy, z całej eklapy, za faule po których otrzymali żółte i czerwone kartki.
Przecież każdy faul jest celowym zagraniem każdego zawodnika. Tylko każdy się tłumaczy, że to tylko walka o piłkę....
PARANOJA K....A,
processing comment
10.02.2021 19:48
Jak to ktos wczesniej napisal, jestesmy ulubiencami Komisji Ligi...
Przy takich karach powinnismy wycofac sie z deklaracji finansowania leczenia poszkodowanego bo nie wzieli tego wogole przy orzekaniu kary.
processing comment
10.02.2021 18:19
Subtelny i yntelygentny obrońca oraz dyskretny asystent.To by było nawet śmieszne gdyby nie było żałosne.
Gratulacje dla pomysłodawcy ściągnięcia Crnomarkovica do Zagłębia.
Jego dorobek Lechu: 47 meczów, 16 żółtych kartek, 3 czerwone i samobój.
Plus taki że w 3 następnych meczach ligowych nie zobaczymy tego "artysty" na boisku.
processing comment
10.02.2021 17:42
Co ma z tym wspólnego klub? Bo po decyzji komisji wygląda na to że cały klub zaplanował brutalny faul Crnomarkovica i to ze ma połamać noge Pyrdolowi
processing comment