Do pierwszego gwizdka Derbów Dolnego Śląska pozostają już godziny. Jak sytuacje przed meczem widzą zawodnik oraz trener Śląska?

Na początku konferencji, o tym jak ważne są derbowe spotkania wypowiedział się Michał Chrapek.

"Są to ważne spotkania dla kibiców, ale także dla nas. Pamiętamy jesienne spotkanie, które kibicom mogło się podobać, ale patrząc pod kątem organizacji gry, to był jeden z naszych słabszych meczów. Mam nadzieję, że w niedzielę nie popełnimy tych błędów i przywieziemy do Wrocławia trzy punkty."

Trener Vitezslav Lavicka zgadza się ze swoim zawodnikiem mówiąc:

"Te mecze zawsze są inne. Zagłębie ma swoją jakość, ale my chcemy utrzymać kierunek, w którym podążamy. Przed nami trzy ważne spotkania, w tym dwa wyjazdowe, ale zaczynamy od derbów. Możemy wiele zyskać, ale i wiele stracić."

Szkoleniowiec gości nawiązał również do poprzedniego spotkania rozegranego pomiędzy zespołami we Wrocławiu.

"Doskonale pamiętam tamto spotkanie. Wiem że kibice lubią takie mecze: osiem bramek, ofensywna gra z obu stron, emocje do samego końca. To zawsze się podoba, ale z taktycznego punktu widzenia nie zagraliśmy perfekcyjnie. Miałem sporo uwag co do organizacji naszej gry. Musimy to poprawić."

Osłabienie poprzez odejście Bartosza Slisza oraz wzmocnienia Zagłębia, Lavicka skomentował następująco:

"Trzymamy rękę na pulsie, wiemy co się dzieje w obozie rywali. Moim zdaniem odejście Slisza niczego nie zmieni. Zagłębie dalej będzie starało się grać tak jak dotychczas. Ten zespół ma dużą jakość, ma ją także Baszkirow, który moim zdaniem będzie wartością dodaną."

Cytaty: slasknet.com, gazetawroclawska.pl

Autor: Karol