Dziś 14 lutego, ale w myśl starego powiedzonka "Konsekwentnie, bez napinki, p***y walentynki" wypada sprawdzić co będzie się działo w rodzimej PKO Ekstraklasie.

W piątek w PKO Ekstraklasie odbędą się tradycyjnie dwa spotkania. Najpierw o 18:00 Arka Gdynia na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Nasi przyjaciele z Gdyni ostatnio mają nie po drodze z władzami klubu, dlatego też nasz doping - nawet z perspektywy tv - im się przyda. Górnik gra dość chimerycznie, więc mimo gry na wyjeździe "Arkowcy" nie stoją na przegranej pozycji.

Drugi piątkowy mecz zaplanowany został na 20:30. Z Lechią Gdańsk prowadzoną przez Piotra Stokowca spotka się ubiegłotygodniowy pogromca Zagłębia Lubin - Piast Gliwice. Mecz może być ciekawy dla postronnych widzów ekstraklasy, bo Lechia last minute pozyskała kilku zawodników, a Piast w meczu z nami momentami pokazywał ciekawą grę.

Sobota rozpocznie się od meczu Łódzkiego KS-u z Wisłą Płock. No i chyba tyle na ten temat można napisać, bo jakiegoś super widowiska od tych drużyn ciężko oczekiwać. Jeśli możemy być Wujkiem Dobra Rada, to serio warto sobotnie popołudnie spędzić w inny sposób niż oglądać to ligowe arcydzieło :).

Drugi mecz tego dnia to spotkanie Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław. I choć pod wieloma względami z tymi drużynami nam nie po drodze, to dla zabicia czasu warto poświęcić trochę wolnego czasu na obejrzenie tego meczu. Powód? W meczach tych drużyn pada sporo goli, w dodatku Pogoń i Śląsk są wysoko w tabeli więc nie powinno wiać ligową nudą.

Na koniec sobotnich zmagań Raków Częstochowa podejmie Legię Warszawa. W minionej kolejce Raków dostał lekcję pokory od Lecha Poznań, a Legia z problemami pokonała ŁKS. Mimo wszystko, jeśli mielibyśmy typować, to zdecydowanie dwójka bez żadnej podpórki.

W niedzielę pierwszy mecz będzie miał miejsce w rosołowej porze - czyli o 12:30. Jagiellonia Białystok, która w ostatniej kolejce przegrała wysoko z Wisłą Kraków, poszuka punktów w starciu z Koroną Kielce. Obie drużyny w ostatnim tygodniu dokonały kilku transferów (my już zapomnieliśmy co to jest...) i mecz dla postronnego widza może być dość ciekawy.

O 15:30 punkt kulminacyjny kolejki - pojedynek Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków i w dodatku pierwszy mecz przed własną publicznością w 2020 roku. Więcej o niedzielnym pojedynku z Wisłą tradycyjnie w osobnej zapowiedzi, którą wrzucimy w sobotni wieczór.

Ligową kolejkę zamkniemy pojedynkiem zgodowym. Do Krakowa na mecz z "Pasami" przyjeżdża poznański Lech. Obie drużyny ostatnio prezentują się nieźle, więc powinniśmy zobaczyć coś więcej niż tylko ligowy dżemik.

22. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek, 14 lutego 2020

• Górnik Zabrze - Arka Gdynia (18:00, Canal+ Sport)
  • Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)