Zaczynamy ostatnią kolejkę PKO Ekstraklasy w tym roku

19.12.2019, 16:35:21
Marcin Radziński

Przed nami 20. kolejka PKO Ekstraklasy, a to oznacza, że tą serią gier zakończymy zmagań w 2019 roku. W ostatnim tegorocznym meczu „Miedziowi” zagrają u siebie z Legią. A jak wyglądają inne pary w tej kolejce?

Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia ostatnią kolejkę w 2019 roku zaczniemy wyjątkowo w czwartek i zakończymy ją w sobotę.

W czwartek o 18:00 zagrają ze sobą ŁKS oraz Wisła Kraków. Będzie to spotkanie dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli. Końcowy rezultat tego pojedynku może mieć duże znaczenie w kontekście walki o utrzymanie każdej z tych drużyn.

Drugim czwartkowym pojedynkiem będzie zgodowy mecz Lecha Poznań z Arką Gdynia. Gości z Gdyni przyjadą do Poznania podbudowani zwycięstwem z Zagłębiem Lubin, zaś Lech po dość słabej rundzie będzie chciał zakończyć rok zwycięstwem przed własnymi kibicami. Arka widać nieco odżyła po problemach sprzed kilku tygodni, a Lech jest nieprzewidywalny, zatem zaplanowany na 20:30 pojedynek zapowiada się dość ciekawie.

W piątek odbędą się trzy mecze. O 18:00 Cracovia zagra ze Śląskiem Wrocław, co oznacza, że będziemy świadkiem kolejnego meczu z udziałem zespołów znajdujących się dość blisko w tabeli.   Również o 18:00 Pogoń Szczecin podejmie Koronę Kielce. Ten mecz może mieć szczególne i symboliczne znaczenie dla sympatyków gospodarzy, bo wiosną ich obiekt może wyglądać już znacznie inaczej.

Na zakończenie piątkowych zmagań będzie mecz, który interesuje nas najbardziej. Zagłębie Lubin zagra u siebie z Legią Warszawa. O spotkaniu z drużyną z Warszawy rozpiszemy się nieco więcej w piątkowy poranek, a teraz jedynie apelujemy do Was o zakup biletów i liczne wybranie się na kończący rok mecz. Siłą tego klubu jesteśmy właśnie my - kibice!

W sobotę również zostaną rozegrane trzy spotkania. O 15:30 zagrają ze sobą Lechia Gdańsk i Raków Częstochowa. Wynik tego meczu może mieć dla nas znaczenie, bo w przypadku straty punktów z Legią oraz remisu lub wygranej Rakowa, drużyna z Częstochowy przeskoczy nas w tabeli.

Drugim meczem, który odbędzie się w sobotę będzie rywalizacja Wisły Płock z Piastem Gliwice. Obie drużyny w ostatnim czasie zawodzą, więc postronni sympatycy rodzimej ligi nie powinni spodziewać się cudów.

Ligowe granie w 2019 roku kończymy meczem Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok. Do Zabrza, które ostatnio nagminnie traci punkty, przyjedzie odrodzona Jagiellonia. Wiadomo, że w ekstraklasie jest wszystko na opak, ale przed meczem to goście z Białegostoku są wyraźnymi faworytami.

20. kolejka PKO Ekstraklasy

Czwartek, 19 grudnia

• ŁKS Łódź - Wisła Kraków (18:00, Canal+ Sport)
  • Lech Poznań - Arka Gdynia (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)