W związku z panującym zagrożeniem spowodowanym koronawirusem, Ekstraklasa S.A. zawiesiła do odwołania rozgrywki. Piłkarze "Miedziowych" jak na razie nie będą mieli wolnego od treningów i będą pracowali na obiektach w Lubinie.

reklama

Prezes Zagłębia Artur Jankowski po ogłoszeniu decyzji Ekstraklasy S.A. spotkał się już ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Wspólnie podjęto decyzję, że na czas zawieszenia rozgrywek drużyna będzie trenowała na swoich obiektach według wcześniej przyjętych, lecz odrobine zmodyfikowanych, planów i rozpisek.

- Zawodnicy zostali poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa, poproszono ich, aby jak najmniej się przemieszczali i unikali większych skupisk ludzi. W międzyczasie czekamy na to jaką decyzję podejmie UEFA i jak to wpłynie na to, co będzie się działo w Polsce. Rozmawiając i konsultując sytuację z innymi klubami zdajemy sobie sprawę, że sytuacje jest dynamiczna i za chwilę może się wszystko zmienić - powiedział nam Marek Wachnik z Zagłębia Lubin.

Część klubów myśli nad dwutygodniową przerwą w treningach i taka ewentualność jest również rozpatrywana przez Ekstraklasę S.A.

- Jeśli taka decyzja będzie ustalona odgórnie, to Zagłębie Lubin się do niej dopasuję i również taką przerwę wprowadzi. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji - dodał Marek Wachnik.

Decyzje dotyczące organizacji rozgrywek zmieniają się dynamicznie, czasem w ciągu kilku godzin, dlatego też więcej dowiemy się w przeciągu najbliższego tygodnia. Decyzje dotyczące rozgrywek będą podejmowane nie tylko na podstawie sytuacji w naszym kraju, ale także na podstawie wytycznych UEFA, która będzie musiała dostosować terminy pucharów oraz EURO 2020.

źródło: Własne