Zagłębie Lubin jest zainteresowane przedłużeniem umów z Jewgienijem Baszkirowem oraz Dejanem Dražiciem. Rosjanin ma otrzymać propozycję dwuletniej umowy, a Serb przedłużyć swoje wypożyczenie.

Jewgienij Baszkirow trafił do Zagłębia Lubin 26 lutego 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa zdołał zagrać w zaledwie trzech meczach „Miedziowych”, w których zanotował jedną asystę. To nie przeszkodziło temu, by 29-letni „Baszka” został pozytywnie oceniony, dlatego też zdecydowano, że warto przedłużyć z nim kontrakt.

Podobnie jest z Dejanem Dražiciem, którego także widziałby w swoich szeregach w nowym sezonie trener Martin Ševela. 24-letni Serb ma identyczny bilans jak Baszkirow – 3 mecze w PKO Ekstraklasie i jedna asysta. Wykupienie Dražicia może być jednak problematyczne ze względu na koszty oraz – ze względu na brak klauzuli wykupu – kluczowe zdanie Slovana, dlatego mówi się o przedłużeniu wypożyczenia.

A Wy co sądzicie o możliwym pozostaniu tych dwóch piłkarzy?