Zagłębie nadal w beznadziejnej formie | Cracovia 2:0 Zagłębie

25.11.2019, 21:08:49
Marcin Radziński

Przerwa reprezentacyjna niewiele dała. Zagłębie Lubin uległo po bardzo słabej grze Cracovii 0:2. Bramki w tym meczu zdobyli Tomas Jablonsky oraz Diego Ferrareso.

reklama

Pierwsza połowa nie zapowiadała tego, że Zagłębie przegra i po 90 minutach będzie można stwierdzić, że ta przegrana była w pełni zasłużona. Na początku podejmowaliśmy walkę i staraliśmy się stwarzać sytuację.

Jedna z nich w 20. minucie spotkania mogła przynieść nam prowadzenie. Sasa Zivec uruchomił na skrzydle Alana Czerwińskiego, ten pomknął w pole karne, dograł przed bramkę do Damjana Bohara, ale Słoweniec w dobrej sytuacji skiksował.

Do przerwy żaden z zespołów nie stworzył już klarownych sytuacji i po 45 minutach było 0:0.

W drugiej połowie znacznie lepiej wyglądała gra Cracovii. Gospodarze naciskali, oddawali strzały zza pola karnego i ale też z bliskiej odległości i tylko szczęście spowodowało, że przez 30 minut drugiej połowy dalej było 0:0.

Sytuacja zmieniła się w 75. minucie spotkania. Cornel Rapa dograł z głębi w pole karne, do piłki doszedł Tomas Jablonsky i bez większych problemów z bliskiej odległości pokonał Konrada Forenca.

Po stracie gola „Miedziowi” starali się odpowiedzieć, ale ich ataki były nieporadne i mimo dobrego przyspieszenia kilku akcji, za każdym razem brakowało kropki nad „i”.

W doliczonym czasie straciliśmy drugiego gola, a był on efektem kontrataku. Lewą strona pomknął wprowadzony chwile wcześniej Filip Piszczek, zagrał wzdłuż pola karnego do Diego Ferrareso, a ten nie zastanawiając się długo uderzył na bramkę pokonując Forenc.

Chwilę później arbiter zakończył mecz przy stanie 2:0. Porażka z „Pasami” była siódmą w sezonie.

INFORMACJA: Zapraszamy do wyrażania opinii w komentarzach. Aby dodać komentarz, należy się zarejestrować. Proces rejestracji trwa maksymalnie dwie minuty.

Cracovia Kraków - Zagłębie Lubin

Marshal Józef Piłsudski Stadium, Krakow 25-11-2019, 18:00