Po zwycięstwie Zagłębia Lubin 2:1 nad Wisłą Kraków doszło do zmiany trenera w drużynie z Krakowa. "Biała Gwiazda" oficjalnie poinformowała, że już w sobotni wieczór Artur Skowronek przestał pełnić funkcję pierwszego trenera w tym zespole.

Komunikat Wisły Kraków

"W sobotę 28 listopada Zarząd Wisły Kraków podjął decyzję dotyczącą przyszłości Artura Skowronka, który przestaje pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Białej Gwiazdy.

Właściciele oraz Zarząd klubu pragną podziękować szkoleniowcowi za wkład włożony w odbudowę drużyny, a przede wszystkim za podjęcie się rok temu i realizację z powodzeniem wymagającej misji ratowania zespołu borykającego się w ubiegłym sezonie z ogromnymi trudnościami.

Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!"

To dość symboliczna sprawa, ponieważ rok temu to po przegranym 2:4 meczu z Wisłą Kraków zwolniony z Zagłębia Lubin został Ben van Dael, a jednym z kandydatów do jego zastąpienia był wówczas Artur Skowronek, który do Wisły trafił kilka tygodni później. Jak się okazało nieco ponad rok później, historia zatoczyła koło.

źródło: Własne, wisla.krakow.pl