Oliwier Sławiński znalazł się pod obserwacją drużyn zagranicznych i jego transfer z Zagłębia Lubin jest możliwy - poinformował Sebastian Staszewski, dziennikarz Interii.

17-letni Oliwier Sławiński jest wychowankiem Gryfa Tczew, z którego przeszedł do Zagłębia Lubin w sezonie 2018/2019. Przykuł uwagę zagranicznych skautów poprzez dobrą grę w Centralnej Lidze Juniorów oraz młodzieżowych reprezentacjach Polski. Według Sebastiana Staszewskiego jeden z włoskich klubów jest już po pierwszych rozmowach z Zagłębiem Lubin w sprawie wykupu młodego napastnika. Nie padła jednak nazwa tej drużyny, dziennikarz wspomniał jednak o wcześniejszym zainteresowaniu Juventusu Turyn oraz Bayeru Leverkusen

Choć zawsze szkoda odejścia młodego zawodnika, który mógłby pokazać się w pierwszym zespole, tak w tym przypadku Oliwier ma ważny kontrakt z Zagłębiem i jeśli odejdzie, to na warunkach naszego klubu. Faktem jest to, że środowisko piłkarza naciska na zagraniczny transfer już od dłuższego czasu, więc choć na razie brakuje konkretów, to nie można wykluczać, że przed końcem letniego okna transferowego Sławiński zmieni barwy klubowe.

źródło: Twitter