W piątek rusza 15. kolejka PKO Ekstraklasy. W tej serii gier zmierzymy się w niedzielę z Rakowem w rosołowej porze, czyli o 12:30. Poza tym ciekawie (pod względem sportowym rzecz jasna) zapowiadają się mecze Piasta z Jagiellonią, Wisły Płock z Cracovią.

Kolejka rozpoczyna się od meczu ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław - ten mecz zaplanowano na 18 w piątek i chyba trzeba sobie jasno powiedzieć, że oprócz kibiców zainteresowanych drużyn, to - określając popularnym na Twitterze terminem - ten mecz #nikogo.

W drugim piątkowym starciu Piast Gliwice zagra z Jagiellonią Białystok. W rozpoczynającym się o 20:30 spotkaniu może być ciekawie pod względem sportowym - o ile oba zespoły zagrają ofensywnie.

Kibicowsko nie powinniśmy się spodziewać zbyt wiele. W sobotę odbędą się trzy mecze. Pierwszy to Wisła Płock - Cracovia (15:00). Z racji, że oba zespoły są wysoko w tabeli, na boisku (i chyba tylko na nim) może być dla postronnego kibica rodzimej kopanej ciekawie. Innym wartym odnotowania meczem jest starcie Arki Gdynia z Wisłą Kraków (20:00). Liczymy, że Arka wbije kilka bramek będącej w dołku Wiśle! Kibice z Gdyni niestety nie pojadą na ten mecz... Po 15. kolejce będzie przerwa reprezentacyjna, więc w niedzielę będą wyjątkowo trzy mecze, a żaden nie zostanie rozegrany w poniedziałek. Oprócz meczu Zagłębie - Raków, o którym tradycyjnie jeszcze napiszemy, zagrają ze sobą Lech z Koroną oraz Lechia z Pogonią.

15. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek, 8 listopada

• ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław (18:00, Canal+ Sport)
  • Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)