Zagłębie Lubin poinformowało, że do tureckiego Belek wraz z pierwszym zespołem polecą zawodnicy AP Zagłębie - Mateusz Kizyma, Szymon Weirauch, Rafał Adamski, Oliwier Sławiński, a także włączony do pierwszej drużyny pod koniec listopada Daniel Dudziński.

Mateusz Kizyma

Urodzony w Bolesławcu 18-latek występuje na pozycji pomocnika. W obecnym sezonie rozegrał piętnaście spotkań na poziomie III ligi, na co składa się 1205 minut gry. W przeszłości Kizyma powoływany był do kadry Polski U-17, jednak nie doczekał się w niej debiutu.

Szymon Weirauch

16-letni golkiper na co dzień występuje głównie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W obecnej kampanii wystąpił w jedenastu spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywek juniorskich w Polsce, Rozegrał także trzy spotkaniach w III ligowych rezerwach.

Rafał Adamski

Wysoki napastnik przeniósł się do naszej drużyny w grudniu ubiegłego roku. Wcześniej reprezentował barwy Miedzi Legnica. Dla legniczan Adamski zagrał 24 razy, zdobył 7 bramek i zaliczył trzy asysty. Oprócz tego mierzący 195 centymetrów wzrostu piłkarz zaliczył 10 minut w pierwszym zespole Miedzi Legnica w rozgrywkach Pucharu Polski w przegranym 0:4 meczu z Radomiakiem Radom.

Oliwier Sławiński

15-letniego Sławińskiego bez wątpienia można określić odkryciem rundy Centralnej Ligi Juniorów. Dotychczas zdobył aż jedenaście bramek w dwunastu spotkaniach, pomimo że zdarza mu się rywalizować ze straszymi silniejszymi fizycznie przeciwnikami. Bardzo dobre występy Sławińskiego w CLJ zaowocowały szansą na grę w rezerwach. Sławiński wystąpił w sześciu spotkaniach II drużyny.

Daniel Dudziński

Daniel Dudziński wystąpił do teraz w piętnastu spotkaniach rezerw, które okrasił czterema bramkami. Pod koniec listopada został zgłoszony do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, jednak na razie nie doczekał się debiutu.

Wszystkim młodym piłkarzom gratulujemy i życzymy wykorzystanej szansy!

źródło: Własne, akademiakghm.com