Decyzją kibiców Zagłębia Lubin odwiedzających nasz serwis, najlepszym piłkarzem Zagłębia Lubin we wrześniu 2020 roku był środkowy obrońca - Lorenco Šimić.

We wrześniu Lorenco Šimić rozegrał w koszulce "Miedziowych" cztery spotkania. Najlepiej nie zaczął, podobnie jak cała drużyna Zagłębia Lubin, bo w przegranym 1:2 wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa nie był najmocniejszym ogniwem w zespole. Ale im dalej, tym lepiej. W meczach z Cracovią i Jagiellonią Białystok Šimić zdobył po jednym golu, a w ostatnim spotkaniu lubinian z Górnikiem Zabrze, również zaprezentował się nieźle. Lorenco zebrał najwięcej głosów na Facebooku i Twitterze. Drugi był w tym zestawieniu Sasa Balić, a trzeci Lubomir Guldan.

To pierwsze takie wyróżnienie dla Chorwata od momentu przyjścia do Zagłębia Lubin, więc serdecznie gratulujemy! Zawodnikiem sierpnia był Damjan Bohar, który odszedł z naszego klubu do NK Osijek.