W przerwie między rundami doszło do kilku zmian personalnych w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Z akademią pożegnało się kilka osób, a w ich miejsce dołączyli nowi pracownicy.

reklama

Po odejściu Jacka Moskwy do Kataru, o czym informowaliśmy na naszych łamach jeszcze w grudniu 2019 roku, doszło do kolejnych roszad. Z klubem pożegnali się Jarosław Rutkowski (ostatnio prowadził drużynę U-10) i Łukasz Rutkowski (psycholog oraz trener grup od U-14 do U-21).

Do akademii dołączyli Przemysław Chojnowski (asystent U-17 i U-16, pierwszy trener U-10), Łukasz Spychalski (trener bramkarzy), Sebastian Szewda (pierwszy trener U-17) oraz Hubert Fornalik (psycholog). Chojnowski wcześniej pracował między innymi w akademii Legii Warszawa, Spychalski zbierał trenerskie szlify w Akademii Piotra Reissa 9 i Warcie Poznań, zaś Szweda był członkiem sztabu szkoleniowego juniorów w GKS-ie Tych. Hubert Fornalik dotychczas współpracował jako psycholog z lokalnymi instytucjami na terenie Zagłębia Miedziowego.

źródło: akademiakghm.com/Własne