Zawsze po burzy wychodzi słońce – tak może powiedzieć każdy sympatyk Zagłębia Lubin, który po serii porażek, licząc PKO BP Ekstraklasę i Fortuna Puchar Polski, zobaczył w sumie trzy zwycięstwa swojego ukochanego klubu z rzędu. Nie możemy się jednak zatrzymywać i z Wartą Poznań wypada zagrać o pełną pulę. Tym bardziej, że mamy okazję do zrewanżowania się, za porażkę z 15 lutego 2021 roku, kiedy to „zielono-biali” wygrali z naszą drużyną 1:0.

Sobotni mecz będzie dopiero 11. starciem w historii pomiędzy Wartą Poznań a Zagłębiem Lubin. Bilans spotkań jest idealnie równy – oba kluby wygrały po 5 meczów, nigdy w bezpośrednich starciach tych zespołów nie padł remis.

Nasz najbliższy rywal ma 7 punktów i zajmuje po 8. kolejce 16. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, co oznacza, że przebywa w strefie spadkowej. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Piotra Tworka dotychczas wygrali tylko jednokrotnie, oprócz tego 3 razy zremisowali i 4 razy przegrali. Do meczu z Zagłębiem Lubin przystępują po porażce 0:1 z Górnikiem Zabrze, który zwyciężył po trafieniu niezwodnego Jesúsa Jiméneza.

Zagłębie Lubin po 8. kolejkach jest na wysokiej 5. pozycji i ma w dorobku 12 punktów, na co składają się 4 wygrane i 3 porażki. „Miedziowi” wspólnie z Legią Warszawa, z którą mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz, są dwoma zespołami, które do tej pory w sezonie 2021/2022 jako jedyne nie zremisowały ligowego meczu. Do starcia z Wartą nasi piłkarze przystępują w dość dobrych humorach, bowiem po porażkach z Wisłą Płock i Śląskiem Wrocław, wygraliśmy z Piastem Gliwice, Bruk-Bet Termaliką Nieciecza oraz w pucharowej potyczce ze Śląskiem II Wrocław.

Trener Piotr Tworek nie będzie mógł skorzystać na pewno z kontuzjowanych: Bartosza Kieliby, Wiktora Pleśnierowicza oraz Michała Kopczyńskiego. W zespole Warty nikt na mecz z Zagłębiem nie jest zawieszony i nikt nie musi uważać na żółte kartki.

W zespole prowadzonym przez trenera Dariusza Żurawia zabraknie na pewno kilku kontuzjowanych piłkarzy: Lorenco Simicia, Jewgienija Baszkirowa, Damiana Oko oraz Jakuba Żubrowskiego. Lorenco ma problem ze stawem skokowym, a Jewgienij narzeka na problem z kolanem. Damiana od dłuższego czasu już nie oglądamy na placu gry i klub jak na razie nie informuje o jego powrocie, a Jakub dopiero wraca do pełni sprawności po urazie kolana. Po fali krytyki, jaka spadła na biuro prasowe klubu z różnych stron, dowiedzieliśmy się też z oficjalnej strony, że do treningów po urazie ścięgna Achillesa wrócił już Sasa Zivec, a jego ewentualna absencja w kadrze meczowej może wynikać jedynie z decyzji trenera. Nikt w zespole dwukrotnego mistrza Polski nie będzie musiał pauzować za kartki, ale Łukasz Poręba i Ian Soler muszą się pilnować, gdyż do tej pory uzbierali po 3 żółte kartki. Nie wiadomo, czy w dwudziestce znajdzie się najnowszy nabytek „Miedziowych” – Aleksandar Pantić. Co prawda minęło niewiele czasu od jego dołączenia do drużyny, ale całkiem możliwe, że wobec absencji kilku wcześniej wspomnianych zawodników, usiądzie on na ławce rezerwowych.

Mecz Warty Poznań z Zagłębiem Lubin rozpocznie się o 17:30 wraz z gwizdkiem sędziego Bartosza Frankowskiego. Pojedynek będzie transmitowany w Canal+ Sport, a relacja tekstowa tradycyjnie znajdzie się na naszym Twitterze.

Nie zapominajcie także o tym, że cały czas jesteście w grze o oryginalną koszulkę meczową Zagłębia Lubin. Tylko i aż wystarczy zwyciężyć w naszej zabawie #TyperMKS! Więcej szczegółów dotyczących typowania zdarzeń meczowych pojedynku Warta Poznań – Zagłębie Lubin oraz cały regulamin zabawy znajduje się tutaj. Typować możecie do soboty do godziny 16:30.

Wygraj to dla nas!

Warta Poznań - Zagłębie Lubin