- Zwycięstwo w ostatnich minutach daje kopa, ale ja wyznaję zasadę, że tylko pracą można do czegoś dojść - mówił po spotkaniu z Piastem Gliwice szkoleniowiec Zagłębia Lubin, Dariusz Żuraw.

Dariusz Żuraw (Zagłębie Lubin)

- Gratulacje dla zespołu za trzy ciężko wywalczone punkty. Wiedzieliśmy, że w Gliwicach nie będzie łatwo, bo Piast jest bardzo mocnym zespołem z czołówki. Jeżeli chodzi o sam mecz, w pierwszej połowie mieliśmy trochę problemów, gdyż nie mogliśmy opanować środka pola. Zawodnicy Piasta mieli za dużo miejsca. Po korekcie udało nam się to zniwelować. Było to spotkanie na remis, ale wydaje mi się, że stworzyliśmy trochę więcej klarownych sytuacji. To jednak nigdy nie ma znaczenia, dopóki nie strzeli się bramki. Powiedziałem chłopakom, że po dwóch tygodniach ciężkiej pracy przyszedł efekt i to oczywiście jest mały kroczek. Musimy iść w tym kierunku i wierzyć, że ta praca będzie przynosić zamierzone efekty w następnych meczach.

- Zwycięstwo w ostatnich minutach daje kopa, ale ja wyznaję zasadę, że tylko pracą można do czegoś dojść. Kiedy inne zespoły miały wolne po ostatniej kolejce, my mieliśmy tylko dzień odpoczynku i od razu zabraliśmy się do pracy. Pierwszy tydzień był dość intensywny, zakończony sparingiem. Mikrocykl poświęciliśmy na przygotowanie fizyczne i taktyczne. Nie funkcjonowało to jeszcze tak, jak trzeba, ale dziś walczył jeden za drugiego i to dało nam trzy punkty.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski w Gliwicach 12-09-2021, 12:30