W 37. kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało po bramkach Bartosza Białka i Filipa Starzyńskiego miejscowy Górnik 2:0. Lubinianie ostatecznie zakończyli sezon na 11. pozycji.

W pierwszych minutach meczu sporo zagrożenia stwarzali gospodarze. Swoje okazje mieli Jesus Jimenez, Szymon Matuszek i Alasana Manneh, ale w każdej z nich bardzo dobrze zachowywał się Konrad Forenc.

Pierwszy gol w tym meczu padł w 13. minucie. Bartosz Białek odważnie przedarł się przez próbujących interweniować obrońców Górnika, dograł do Filipa Starzyńskiego, ten w kierunku Sasy Zivca, który dośrodkował w pole karne. "Biały" doszedł do dośrodkowania, ale fenomenalnie obronił bramkarz gospodarzy Martin Chudy. Pierwsza dobitka Białka zatrzymała się na poprzeczce, ale druga okazała się być skuteczna i to "Miedziowi" od 13. minuty meczu byli na prowadzeniu.

Dziesięć minut później w polu karnym padł jak rażony piorunem Sasa Zivec, domagając się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia Paweł Gil pozostawał niewzruszony i nie podyktował jedenastki za tę interwencję piłkarza z Zabrza. W 35. minucie bardzo blisko wyrównania był Górnik Zabrze, ale w dobrej sytuacji Jesus Jimenez uderzył w poprzeczkę. Do przerwy wynik już nie uległ zmienianie i obie drużyny schodziły do szatni przy prowadzeniu naszej drużyny 1:0.

W pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy nie działo się zbyt wiele. Dopiero w 55. minucie spotkania mieliśmy pierwszą groźną akcję - Bartosz Białek bardzo mocno uderzył po ziemi, ale z jego strzałem poradził sobie Martin Chudy.

W 66. minucie meczu odważnie próbował się przedrzeć w gąszczu obrońców Białek. Młody napastnik został sfaulowany, a sędzia wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał Filip Starzyński, podwyższając prowadzenie Zagłębia na 2:0.

Do końca meczu nie oglądaliśmy już żadnych ciekawych sytuacji i ostatecznie potyczka Górnika Zabrze z Zagłębiem Lubin zakończyła się wygraną gości 2:0.

Zagłębie Lubin zakończyło sezon 2019/2020 na 11. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. To niestety najgorszy wynik od momentu powrotu Miedziowych do ekstraklasy w 2015 roku.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

Arena Zabrze 18-07-2020, 17:30