Wyjaśnia się powoli przyszłość młodych zawodników, którzy postanowili opuścić nasz klub w po zakończeniu poprzedniego sezonu. Nowe zespoły znaleźli już między innymi Oliwier Zych, Bartosz Matoga i Jakub Malec.

16-letni Oliwier Zych jest wychowankiem Arki Gdynia, w Zagłębiu grał od połowy 2018 roku. W rundzie jesiennej ten bramkarz występował w zespołach "Miedziowych" z CLJ i był zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy przez pierwszą drużynę. Zawodnik wraz ze swoimi doradcami zdecydował o opuszczeniu klubu i w najbliższych dniach zwiąże się umową z angielską Aston Villą. W przeszłości golkiper był testowany przez Bayern Monachium, Arsenal, Liverpool i Manchester United.

Bartosz Matoga to także bramkarz, tyle że dwa lata starszy. Wychowanek Orła Myślenice trenował z pierwszym zespołem, gdy kontuzjowani byli inni bramkarze, jednak nigdy na stałe nie wywalczył miejsca w gronie zawodników trenujących w pierwszym zespole. Matoga w sumie zagrał 26 meczów w Zagłębiu U-18 oraz jeden mecz w rezerwach. Nowym klubem Matogi zostało Podhale Nowy Targ - zespół z III ligi.

Jakub Malec, to chyba największy wyrzut sumienia jeśli chodzi o odejścia w tym oknie transferowym z akademii. Niezwykle utalentowany piłkarz grający w obronie, reprezentant Polski w swoich rocznikach, nie widział możliwości szans na szybką grę w pierwszej drużynie, dlatego zdecydował się na dołączenie do Lecha II Poznań, który utrzymał się w II lidze, czyli na szczeblu centralnym.