Radomiak Radom - Zagłębie Lubin

Stadion im. Braci Czachorów 06-03-2023 19:00, PKO Ekstraklasa, 23. kolejka

0:1
(0:1)

Raport niedostępny!

Pierwszy skład

Brak informacji

Ławka rezerwowych

Brak informacji

Pierwszy skład

 • 0 Sokrátis Dioúdis
 • 15 Martin Doležal
 • 0 Dawid Kurminowski
 • 27 Bartłomiej Kłudka
 • 0 Mateusz Grzybek
 • 26 Kacper Chodyna
 • 4 Jarosław Jach
 • 2 Aleks Ławniczak
 • 39 Damjan Bohar
 • 6 Tomasz Makowski
 • 99 Łukasz Łakomy
 • 21 Tomasz Pieńko
 • 20 Marko Poletanović

Ławka rezerwowych

Brak informacji

Raport niedostępny!

Na zakończenie kolejki Zagłębie Lubin zmierzy się z Radomiakiem Radom. Choć po ostatnich zwycięstwach sytuacja lubinian się nieco poprawiła, to jednak mecz z radomianami będzie niezwykle istotny – wszak wygrana może pozwolić na doskoczenie do środka tabeli i przede wszystkim, pozwoli na ucieczkę przed drużynami ze strefy spadkowej.

Po niedzielnych spotkaniach Zagłębie Lubin jest na 13. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy i ma na koncie 26 punktów, a ewentualna wygrana może wywindować lubinian nawet w okolice 10. miejsca. Radomiak Radom z kolei ma na koncie 32 punkty, zajmuje 8. pozycję i maksymalnie może awansować na 6. miejsce.

W składzie lubinian na mecz z Radomiakiem Radom zabraknie na pewno Arkadiusza Woźniaka, Kacpra Bieszczada, Cheikhou Dienga oraz Rafała Adamskiego, którzy zagrali w niedzielę w meczu rezerw. W kadrze meczowej znaleźć się ma z kolei Jakub Świerczok i przy dobrych wiatrach ma szansę na zagranie około kwadransa. W kadrze meczowej zabraknie prawdopodobnie też Bartosza Kopacza. Nie będzie w składzie Zagłębia zawodników zawieszonych za kartki, jednak uważać muszą Marko Poletanović, Łukasz Łakomy i Tomasz Makowski.

W zespole Radomiaka Radom z powodu kontuzji zabraknie Leandro, Felipa Nascimento, z kolei w rezerwach jest Daniel Łukasik.

W przeszłości „Miedziowi” rywalizowali z radomianami pięć razy. Klub ze stolicy polskiej miedzi zgarniał komplet punktów trzykrotnie, z kolei Radomiak wygrywał dwa razy. Ani razu w bezpośrednich meczach obu ekip nie padał za to remis. W ostatnim meczu w Lubinie ulegliśmy radomianom 0:1.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego Patryka Gryckiewicza. Zapraszamy Was do śledzenia transmisji w Canal+ Sport oraz Canal+ Online.

Pamiętajcie także o #TyperMKS - cały czas możecie walczyć o oryginalną koszulkę Zagłębia Lubin. Typy na spotkanie z Radomiakiem możecie oddawać do 18:00.

Zagłębie Lubin pokazało dobry futbol i na zakończenie 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonało 1:0 drużynę Radomiaka Radom. Lubinianie zwyciężyli trzeci raz z rzędu - ta sztuka udała im się po raz pierwszy od września 2021 roku. Dzięki wygranej zawodnicy Waldemara Fornalika awansowali na 11. miejsce w tabeli.

Bez zmian, skoro idzie

W spotkaniu z Radomiakiem Radom trener Waldemar Fornalik nie zdecydował się na dokonanie korekt w wyjściowej jedenastce. Nie powinno to dziwić, szczególnie gdy przypomnimy sobie derbową wygraną przed tygodniem. Na ławce rezerwowych po raz pierwszy od powrotu zasiadł Jakub Świerczok.

Pierwsza połowa bardzo dobra

„Miedziowi” od początku spotkania wyglądali jak zespół, który do Radomia przyjechał po trzy punkty. Lubinianie grali pewnie, prowadzili grę, stwarzali sytuacje i w 33. minucie zasłużenie objęli prowadzenie, po tym jak pięknym golem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Damjan Bohar. Na przerwę zawodnicy obu ekipy schodzili przy jednobramkowym, ale w pełni zasłużonym prowadzeniu gości.

Radomiak próbował, ale nieskutecznie

W drugiej połowie graliśmy nieco gorzej, a dużo lepiej na naszą taktykę zareagowali rezerwowi piłkarze z Radomia, których wprowadził trener Mariusz Lewandowski. Nie przełożyło się to jednak na dobre sytuacje, po których Radomiak mógłby wyrównać. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną lubinian 1:0, lepszy tym samym zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu oraz ogólnie czwarte zwycięstwo na wiosnę.

Brawo, Zagłębie

6 marca 2023, 19:00 - Radom (stadion MOSiR)

Radomiak Radom 0:1 Zagłębie Lubin

bramka: Bohar 33

Radomiak Radom

1. Gabriel Kobylak - 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 92. Mike Cestor, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo (64, 70. Frank Castañeda), 10. Roberto Alves (84, 90. Jakub Nowakowski), 77. Chrístos Dónis (64, 2. Thabo Cele), 80. Berto Cayarga, 20. Luís Machado (84, 18. Krystian Okoniewski) - 17. Leonardo Rocha.

Zagłębie Lubin

87. Sokrátis Dioúdis - 27. Bartłomiej Kłudka, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 13. Mateusz Grzybek - 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (67, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (78, 18. Filip Starzyński), 39. Damjan Bohar (77, 7. Saša Živec) - 90. Dawid Kurminowski (68, 15. Martin Doležal).

żółte kartki: Raphael Rossi, Jakubik, Cayarga - Poletanović, Makowski, Jach.
sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
widzów: 2605.