Aleks Ławniczak: Górnik ma swojego lidera, ale skupiamy się na ich całym zespole

2023-10-01, 12:45:00
article big picture
Marcin Radziński

Komentarz Aleksa Ławniczaka przed spotkaniem 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze, które odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19:00.

Aleks Ławniczak (obrońca Zagłębia Lubin)

- Jesteśmy po meczu pucharowym, więc grupa, która grała w Kleczewie miała trening regeneracyjny, a reszta trening uzupełniający. Od piątku trenujemy już wszyscy razem i całą grupą przygotowujemy się do starcia z Górnikiem w naszym standardowym cyklu. Był to trudny mecz, bo zespół z Kleczewa ustawił się z tyłu i starał się bronić cały mecz i agresywnie doskakiwać. Widać było, że są do tego meczu bardzo dobrze przygotowani pod względem motywacji. My zagraliśmy większość meczu w ataku pozycyjnym i w ten sposób próbowaliśmy się przebić przez linie obrony. Kilka razy nam się to udało i mecz zakończył się pozytywnym dla nas wynikiem. Najważniejsze jest to, że przeszliśmy dalej i zagramy w kolejnej rundzie.

- Wiemy, że Górnik to niezły zespół i ma swojego dużego lidera w postaci Lukasa Podolskiego. Tak naprawdę powinniśmy skupiać się jednak na całokształcie Górnika, a także na nas samych. Uważam, że jeśli zagramy dobry mecz to nie będziemy musieli patrzeć na ich dyspozycję tylko sami wydrzemy dla siebie komplet punktów. Ja czuję się już bardzo dobrze, tęskniłem za treningami i meczami. Cieszę się, że w końcu wróciłem do grania i teraz mogę patrzeć już tylko do przodu na kolejne mecze dla Zagłębia.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

Stadion im. E. Pohla 02-10-2023, 19:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 10. kolejka

0:2
(0:1)
źródło: zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)