Przed lubinianami 33. kolejka PKO BP Ekstraklasy i zaplanowane na sobotę starcie z wiceliderem - Rakowem Częstochowa. Jakie warunki muszą zostać spełnione, by Zagłębie Lubin utrzymało się już w przedostatniej kolejce?

Według wyliczeń portalu 90minut.pl, Zagłębie Lubin zapewni sobie utrzymanie w 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy, jeśli: wygra z Rakowem Częstochowa lub zremisuje, przy założeniu, że Wisła Kraków zremisuje swój mecz z Radomiakiem Radom, a Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie wygra z Piastem Gliwice lub w przypadku braku zdobyczy punktowej "Miedziowych", Wisła Kraków przegra, a Bruk-Bet Termalica nie wygra.

Ryzyko spadku według 90minut.pl

• Górnik Łęczna więcej niż 99,999%